Co kupić na roczek?

Ukończenie pierwszego roku życia, to bardzo ważna data zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Wielu z nich szykuje na tę okazję imponujące przyjęcia, z mnóstwem ciekawych atrakcji. Zdaje się, że roczne dziecko nie do końca rozumie to całe zamieszanie, ale z pewnością miło będzie za kilka lat obejrzeć zdjęcia z takiego przyjęcia. Głównymi świętującymi będą oczywiście rodzice oraz rodzina jubilata. Od pewnego czasu modne są coraz to bardziej okazałe imprezy, często organizowane w lokalach, czasem przypominające wręcz przyjęcia weselne z dziesiątkami gości. Jednak bez względu na to, jaką wizję urodzin mają dorośli, dla dziecka to również jest specjalna okazja, a nam jako gościom wypada odpowiednio tę rocznicę uczcić. Główną kwestią będzie rzecz jasna wybór prezentu dla malucha.

Wybór ten nie będzie łatwy, ponieważ wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach dzieci mają już wszystko i raczej niczym nie jesteśmy w stanie ich zaskoczyć. Niemniej, warto tę kwestię na prawdę dobrze przemyśleć, żeby nie wydawać mnóstwa pieniędzy na kolejną bezużyteczną zabawkę, tym bardziej, że mamy do czynienia z małym dzieckiem, które właściwie nie potrzebuje tak dużej ilości zabawek, jaką najczęściej otrzymuje. Być może warto zainwestować w prezent, który będzie przydatny dłużej niż tylko parę dni, po których dziecku znudzi się nową zabawką.

To, jaki prezent na roczek wybierzemy, zależy w dużym stopniu od tego, czy wybieramy się na przyjęcie do najbliższej rodziny, czy do dziecka koleżanki. Warto oczywiśćie skonsultować to z rodzicami, być może jest coś, czego maluch potrzebuje lub coś, na co rodzice gromadzą środki. To bardzo sensowne posunięcie- szczególnie, jeśli jesteśmy blisko spokrewnieni z dzieckiem. Na pewno taka forma prezentu, jak pieniądze będzie sporą pomocą. I będziemy pewni, że dziecko faktycznie skorzysta z naszego prezentu.

Jednak wiadomo, że w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy zabawki. A, że jest to wyjątkowa okazja, chcemy aby prezent również był niezwykły. Jest kilka opcji, które zawsze się sprawdzą. Np. różnego rodzaju chodziki. W tej kategorii wybór jest przeogromny, podobnie jak przekrój cenowy. Z pewnością, każdy znajdzie coś na miarę swoich finansowych możliwości. A odpowiedni jeździk posłuży maluchowi przynajmniej przez kilka miesięcy i będzie źródłem ogromnej radości. Podobnie jak wszelkiego typu bujaczki: drewniane, gumowe, pluszowe. To jedna z zabawek, która zawsze jest mile widziana. Kolejna, to gotowe domki, tipi, namioty- w różnych stylach i kolorach, z ulubionymi motywami z bajek itd. Odpowiednio duży i solidny zabawkowy domek, również będzie służył dziecku przez lata.

Wyjątkową kategorią są zaś pamiątki. Faktem jest, że dla samego malucha nie będzie to wielką frajdą, ale z pewnością doceni upominek po latach, kiedy rodzice będą mu opowiadać o tej pierwszej wyjątkowej rocznicy w ich wspólnym życiu. Tutaj, również mamy ogromy wybór okolicznościowych gadżetów. Sprawdzi się chociażby książka z dedykacją, ale też pięknie zdobione szkatułki z grawerem, albumy na zdjęcia czy biżuteria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here