Czy suknia ślubna musi być zawsze biała?

Jaki kolor ma sukienka ślubna? Najczęstszą odpowiedzią jest biały. Ale czy tylko? Biały kolor sukni ślubnej to najczęściej wybierany przez przyszłe panny młode kolor wymarzonej sukni. Jest to najbardziej tradycyjny kolor, symboliczny i związany z wieloletnim już zwyczajem. Suknia ślubna najczęściej w całości jest w tym kolorze. Jednak ostatnie lata pokazały, że nie jest to jedyny kolor sukni wybieranej przez panny młode. Wręcz można powiedzieć, że jest on już nudny. Jednym z kolorów wybieranych po białym jest beżowy, pudrowy, nude i inne tego typu odcienie. Są to odcienie zbliżone do koloru skóry, do koloru pudru i wiele odmian i mieszanek tego typu palety barw. Suknie w tym kolorze wydają się bardziej romantyczne. Często występują też suknie mieszane, np. góra biała, a dół w odcieniach nude lub na odwrót. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, preferencji, ale też od tego co nam pasuje do sylwetki, koloru skóry, włosów itp. Czy to jedyne opcje kolorystyczne? Oczywiście, że nie. Jeśli już mowa o mieszanych sukniach, coraz częściej na rynku widać inne mieszanki kolorystyczne na jednej sukni. Góra może być na przykład czerwona, z wzorzystej tkaniny lub jednokolorowej. Innym pomysłem jest biała góra – czyli najczęściej gorset, a kolorowy dół. Jednak jeśli wolimy suknię bez gorsetu, to w zależności od kroju sukni – zawsze można pokusić się o kolorowy dodatek – rękawy innego koloru, bolerko, welon, przyczepione kwiaty do sukni innej barwy – np. takiej jak bukiet i krawat czy muszka pana młodego.

Może wolimy coś bardziej awangardowego, nietypowego? Moda tak ewoluuje, że często panny młode występują w kolorowych sukienkach – czerwonych, ale również czarnych. W przypadku czarnej sukni, pan młody może ubrać na przykład biały garnitur – naprawdę efektowne połączenie, niespodziewane. Może nie każdemu z gości spodoba się ten pomysł, ale jeśli jesteśmy parą oryginalną – czemu nie? Co do innych wariacji kolorystycznych, suknia może też być ludowa. Może mieć lekkie akcenty, hafty ludowe, albo cała może być w stylu ludowym. Jeśli pochodzimy z okolicy, gdzie kultywuje się tego typu ubiór, a pan młody jest również chętny, aby w takim stroju wystąpić, to warto. Jeśli znudziło nam się połączenie biała suknia i ciemny garnitur warto poszaleć trochę, odmienić jakoś stylizację naszej sukni. Na pewno warto posłużyć się ciekawymi dodatkami – kwiaty, przypinki, hafty, koraliki, biżuteria, kolorowa torebka, kolorowy bukiet, kolorowe buty. Ożywiona stylizacja na pewno będzie zwracała uwagę, pięknie będzie prezentować się na zdjęciach, a także będzie zapamiętana przez gości.

Jeśli wybieramy kolor sukni, warto najpierw zastanowić się nad własnymi preferencjami. Jeśli wolimy klasykę, to dobrze – to my mamy dobrze się czuć w sukni. Jeśli wolimy się wyróżniać, to jak i jak dużym stopniu. Czy tylko subtelnie chcemy dodać życia białej sukni, czy w ogóle zrezygnować z typowej białej czy kremowej sukni. Nie słuchajmy mody, zdania rodziców czy tradycji, ale najlepiej siebie i naszego wybranka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here