Jak schudnąć z dietą pudełkową?

0
1207

Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się dieta z dowozem, czyli catering dietetyczny oferujący zbilansowane posiłki na cały dzień dostarczane codziennie rano kurierem pod drzwi klienta. Nazwa dieta pudełkowa wzięła się od wygodnych zamykanych boxów, w które pakowane są poszczególne dania.

Dieta pudełkowa – zasady i rodzaje

Catering dietetyczny oraz dieta pudełkowa z dowozem to bardzo ogólne określenia. Nie dotyczą żadnego konkretnego jadłospisu, odnoszą się jedynie do faktu, że posiłki dostarczane są w pudełkach. Taka dieta często jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż pomaga w realizacji wielu celów. Korzystanie z diety pudełkowej wspomaga redukcję masy ciała, dożywienie organizmu przed ciążą, oczyszczenie organizmu, polepszenie sportowych wyników czy zredukowanie wszelkich niedoborów w organizmie.

Współcześnie na rynku istnieje bardzo duża liczba firm oferujących dietę z dowozem. Aby zapoznać się ze szczegółami, warto zajrzeć do serwisu dietly.pl, dzięki któremu można wybrać dla siebie najkorzystniejszą, najbardziej odpowiedzialną i najbardziej profesjonalną firmę cateringową.

Dieta pudełkowa stworzona została dla ludzi, którzy pragną odżywiać się zdrowo, chcą dostarczać organizmowi wszystko, co najlepsze, jednak nie zawsze mają na to czas. Catering dietetyczny z dowozem to najkorzystniejsze rozwiązanie dla zapracowanych, zabieganych przedstawicieli społeczeństwa, którzy nie chcą tracić czasu na liczenie kalorii, wartości odżywczych czy stanie w kuchni i przygotowywanie wszystkich posiłków.

Firmy cateringowe zauważają, że najchętniej z ich usług korzystają już nie tylko ludzie zamożni. Często na dietę pudełkową z dowozem potrafią skusić się osoby odchudzające się, osoby z nadmiarem kilogramów, sportowcy, niektórzy chorzy cierpiący na niedoczynność tarczycy czy insulinooporność, a także ludzie zmagający się z nietolerancją glutenu bądź laktozy.

dieta paleo

Dzieje się tak, ponieważ catering dietetyczny nie posiada jednego rodzaju diety. W prawie każdej firmie cateringowej można wybrać sobie program dietetyczny spośród kilku opcji – klasycznych i niestandardowych. Do pierwszego rodzaju należą dieta optymalna, nazywana inaczej standardową, zróżnicowaną. Drugi rodzaj diet to np.: dieta paleo, wegetariańska, bezglutenowa, dla aktywnych, bezlaktozowa, bez ryb, o niskim indeksie glikemicznym, itp.

Jak schudnąć z dietą na dowóz?

Sekret redukcji wagi przy wykorzystaniu cateringu z dowozem jest bardzo prosty. Każda firma posiada dietetyka, z którym warto skontaktować się przed dokonaniem zamówienia i skonsultować z nim wszystkie wątpliwości i nadzieje dotyczące własnej wagi. Dietetyk pomoże w dobraniu odpowiednio kalorycznej diety, która każdego dnia zapewni energię do pracy, bez nadmiernej ilości tłuszczów i węglowodanów. Bardzo ważnym aspektem w diecie pudełkowej jest fakt, że wszystkie posiłki są idealnie zbilansowane. Każdego dnia klient dostarcza swojemu organizmowi 100% białka, tłuszczów, cukrów, pierwiastków czy minerałów, które są niezbędne do wszystkich procesów zachodzących w organizmie, również do redukcji masy ciała. Przy takim odżywianiu wystarczy codzienny spacer, lekki jogging, jazda na rowerze czy kilka pompek, by waga w mig spadła w dół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here