Kwas fitowy - właściwości

Kwas fitowy pochodzi głównie z roślin strączkowych oraz różnego rodzaju ziaren i nasion. To niezwykły i wszechstronny kwas, a jego działanie i efekty na skórze, zależą od stężenia w jakim został użyty. Sprawdzi się praktycznie w przypadku każdego rodzaju cery.

Czym jest kwas fitowy?

Kwas fitowy jest naturalnym preparatem, który jest pozyskiwany z wielu różnych zbóż oraz nasion strączkowych. Posiada właściwości rozjaśniające, złuszczające oraz przeciwutleniające. Charakteryzuje się łagodnym działaniem, dzięki czemu może być stosowany w niskim stężeniu, przez osoby które posiadają skórę naczynkową i wrażliwą. Działanie kwasu fitowego różni się, w zależności od stężenia.

Działanie kwasu fitowego w stężeniu do 6%

Kwas fitowy w niskim stężeniu posiada właściwości głównie nawilżające oraz ujędrniające. Dedykowany jest osobom, które borykają się ze skórą tłustą ponieważ wykazuje również działanie normalizujące proces wydzielania sebum, przez gruczoły łojowe. Do tego jest znakomitym antyoksydantem, który skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników. Kwas fitowy śmiało można traktować jako produkt odmładzający.

Krem z kwasem fitowym najlepiej sprawdza się podczas wieczornej pielęgnacji, ponieważ w nocy, podczas snu będzie delikatnie złuszczał naskórek i jednocześnie odżywiał komórki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza skóra o poranku będzie gładka i miękka.

Przeczytaj też: http://www.workshopofnature.pl/uczulenie-na-lakier-hybrydowy-jak-sie-objawia/

Działanie kwasu fitowego w stężeniu powyżej 6%

Kosmetyki, które w składzie posiadają średnie stężenie kwasu fitowego wykazują działanie złuszczające oraz rozjaśniające przebarwienia. W wyniku tego skóra odzyskuje równy koloryt. Kosmetyki tego typu najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu, jako alternatywę dla peelingu. Codziennie używanie może być zbyt mocne.

Działanie kwasu fitowego w stężeniu powyżej 10%

Kwas fitowy w najwyższych stężeniach (10-50%) znajdziemy w preparatach, które są wykorzystywane podczas profesjonalnych zabiegów. Ponieważ wykazuje on działanie liftingujące, poprawia owal twarzy oraz pozwala rozjaśnić przebarwienia. Jest to idealne rozwiązanie dla cer dojrzałych.

Kolejną zaletą kwasu fitowego w najwyższym stężeniu jest to, że obkurcza naczynka krwionośne. Dzięki temu zdobył popularność wśród osób, które posiadają zaczerwienia na twarzy, pajączki i rumień. Do tego może być stosowany również w sezonie letnim.

Źródło: https://www.paripari.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here