Sidecar, czyli rozszerzenie ekranu z pomocą iPada

Firma Apple, znana z nowatorskich rozwiązań, wprowadziła nową funkcjonalność Sidecar, czyli rozszerzenie ekranu za pomocą iPada. Od tej chwili iPada można używać przewodowo, tak samo jak zwykły mono tir lub bezprzewodowo dzięki Bluetooth.

Jak działa Sidecar?

Możliwość używania iPada jako drugiego ekrany dla komputera Mac to innowacyjne rozwiązanie, które bardzo spodobało się użytkowników produktów z logo nadgryzionego jabłka. Możliwość klonowania ekranu czy też rozszerzenia go jest możliwe zarówno przewodowo, czyli tak jak inne monitory, a także bezprzewodowo za pomocą łączności Bluetooth (w zasięgu 10 metrów). Przed aktywacją należy upewnić się, że iPad i mac spełniają wymagania systemowe funkcji Sidecar. Aby się nią cieszyć, urządzenia muszą spełniać kilka kryteriów. Korzystanie z tej opcji wymaga

  • iPada z systemem iPadOS 13
  • Mac’a z systemem MacOS Catalin Catalina (10.15). Warto dodać, że większość Maców od 2012 roku może działać na platformie Catalina.
  • Przy konfiguracji, obydwa urządzenia muszą mieć włączony Bluetooth lub być połączone przewodowo,
  • Urządzenia muszą być zalogowane do tego samego konta iCloud,
  • Jeżeli wybierzesz bezprzewodowe połączenie, musisz znajdować się w zasięgu 10 metrów od komputera Mac.

Jak aktywować sidecar?

Jeżeli twoje produkty spełniają wszystkie wymagania, możesz przejść do uruchomienia Sidecar, które wykonasz w kilku prostych krokach:

  • Nawiąż połączenie poprzez kliknięcie w ikonę AirPlay na pasku Maca, a następnie wybierz opcję połączenia z iPadem. Możesz również nawiązać połączenie z poziomu preferencji funkcji Sidecar
  • Po chwili na iPadzie pojawi się rozszerzenie biurka komputera Mac, które działa tak samo, jak inne wyświetlacze, Do tego chwili możesz przesuwać na niego okna.
  • Jeżeli chcesz, aby na obu ekranach była ta sama zawartośc, a więc sklonować ekran komputera Mac, musisz wrócić do menu AirPlay (Korzystając z funkcji Sidecar jest ono oznaczone niebieskim prostokątem), a następnie wybierz opcję klonowania wyświetlacza.
  • Jeżeli chcesz wyjść z funkcji Sidecar, kliknij opcję rozłączenia w menu AirPlay albo kliknij przycisk rozłącz na bocznym pasku iPada.

Dzięki ustawieniom preferencji możesz rozmieścić wyświetlacze tak, aby iPad rozszerzał biurko np. w górę, dół, lewo lub prawo.

Korzystanie z Sidecar

Na początku trzeba zweórfić uwagę na to, że Sidecar zaprojektowany jest jakon dodatkowy ekran dla Maca. W związku z tym działa tak samo, jak inne dodatkowe wyświetlacze używane z komputerem Mac. W zależności od potrzeb możesz przeciągnąć okna z Maca na iPada, a także odwrotnie. Z obu urządzeń możesz również korzystać za pomocą gładzika Maca. Korzystając z Sidecar, mamy możliwość integracji z Apple Pencil. Służy on wtedy do klikania, wybierania czy innych zadań na ekranie. Tak więc stanowi alternatywę dla myszki. Doskonale sprawdzi się w aplikacjach graficznych np. Photoshopie, dając o wiele większe możliwości. Tym samym tworzy z iPada tablet graficzny.Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/ipad.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here