biwak

Ograniczenia w korzystaniu z siłowni i obiektów sportowych, a także towarzyszące im obostrzenia związane z koniecznością przestrzegania dystansu społecznego, znacznie utrudniły życie miłośnikom aktywnych form spędzania czasu. Jednak tam, gdzie pojawiają się trudności, pojawia się też impuls do szukania alternatyw. Jeżeli przestrzeń miejska nie pozwala na uwolnienie energii, to warto poszukać możliwości poza miastem. Zapraszamy na biwak!

Warto wyjść z domu

Spędzanie wolnego czasu z dala od zdobyczy cywilizacji zyskuje sobie wciąż rosnącą popularność. Codzienna praca coraz częściej związana jest ze statycznym tkwieniem przed monitorem komputera, również w domu chętnie oddajemy się elektronicznym rozrywkom. Długie seanse filmowe, czy też rywalizacja w świecie konsol i gier z pewnością jest przyjemna, czy jednak nie warto postarać się o prawdziwe wrażenia? Te dostępne są jednak tylko w realnym świecie. Najwyższy czas, by podnieść się z fotela i ruszyć na łono natury. Wyprawa do lasu ucieszy wszystkich niezależnie od płci i wieku, to także doskonały sposób na integrację w gronie rodziny lub grupy znajomych. Jak przygotować się na ten pierwszy raz?

Jeżeli nasz kontakt z biwakowymi przygodami to dziś jedynie wspomnienie harcerskich wypraw, to z pewnością na początek przyda się nieco informacji. Przede wszystkim umiejętnie wybierzmy czas i miejsce wycieczki. Nie będzie dobrym pomysłem porywanie się na wielogodzinne marsze, przemyślenia wymaga też kwestia ewentualnego noclegu pod gołym niebem — szczególnie jeśli mają nam towarzyszyć dzieci. Na początek wystarczy całodniowa wyprawa połączona z ogniskiem i wspólnym przygotowywaniem potraw. Miejsce nie musi być odległe, ważne, aby było ono dobrze skomunikowane. Szybki dostęp do środków transportu przyda się w wypadku nagłego oberwania chmury lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Pamiętajmy też, że nawet najkrótszy biwak wymaga odpowiedniego wyposażenia. Co powinno się znaleźć w ekwipunku?

Nie improwizuj. Postaw na jakość!

Każdy plan może zostać zniweczony przez dobór niewłaściwych akcesoriów. Podstawą jest dobry plecak. Powinien być nie tylko pojemny, ale też wygodny. Zwróćmy uwagę na rozkład kieszonek, nieocenioną pomocą w trakcie marszu okaże się szybki dostęp do butelek z wodą i najważniejszych narzędzi. Modele bardziej zaawansowane mogą być wykonane z materiału wodoodpornego i oferować dodatkowa funkcjonalność, na przykład w postaci krzesełka. Co powinno się znaleźć w plecaku? Na pewno latarka, dodatkowe baterie oraz zapałki lub krzesiwo — te przedmioty zasługują na wyjątkową troskę i ochronę przed zamoknięciem. Niezbędny będzie dobry nóż. Nie musi być duży, ważne jednak aby był trwały i wygodny w użytkowaniu. To, czy na potrzeby wypadu wybierzemy model o stałej klindze, czy też składany zależy już od naszych preferencji. 

Dobrym miejscem na zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt jest internetowy sklep myśliwski prowadzony przez Salon Myśliwski DoLasu.pl. Oferowane tu produkty spełniają najwyższe wymogi jakościowe i użytkowe, a dodatkowo to także najwygodniejszy sposób dokonywania zakupów. W jednym miejscu znajdziemy nie tylko wspomniane akcesoria, ale też ubrania i obuwie, które doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach i skutecznie zabezpiecza nas przed chłodem i wilgocią. Warto rozważyć zakup wkładek grzejących, a na zmarzluchów czekają podgrzewane koszulki, kalesony, czapki i rękawice, słowem wszystko to, co sprawi, że po pierwszej wyprawie będziemy mieli ochotę na organizację kolejnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o perukę syntetyczną?
Następny artykułKarneol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here