Zespół ciasnoty podbarkowej – jak wygląda leczenie u ortopedy

Bolesny bark to objaw wskazujący na wiele możliwych schorzeń. Najczęstszymi przyczynami bólu są urazy, choroba zwyrodnieniowa lub charakter wykonywanej pracy. Zespół bolesnego barku to jednocześnie bardzo częsta przyczyna naszych wizyt u lekarza pierwszego kontaktu. Ten zwykle odsyła do specjalisty, gdyż diagnozowanie wymaga przeprowadzenia badań. Jeśli potrzebna jest poradnia ortopedyczna Katowice oferują wybór specjalistów, którzy przeprowadzą konsultacje i zaordynują leczenie.

Zespół ciasnoty podbarkowej

Zespół bolesnego barku obejmuje kilka przyczyn. Są to min. uszkodzenia ścięgien mięśni pierścienia rotatorów, zmiany zwyrodnieniowe, zwapniające zapalenie RC oraz, na czym się skupimy, zespół ciasnoty podbarkowej.Schorzenie to nie będzie stanowiło wyzwania dla lekarza o specjalności ortopeda Katowice oferują ponadto nowoczesne placówki, w których leczenie można przeprowadzić prywatnie jak i na fundusz.

Przyczyny schorzenia

Jeśli jesteśmy bywalcami siłowni, być może tu można doszukiwać przyczyny. Uważa się bowiem, że bóle są często spotykane u pacjentów uprawiających sport, lub gdy ich praca ma szczególny charakter. Mowa o czynnościach z podnoszeniem rąk ponad poziom głowy.

Schorzenie diagnozuje się wśród ludzi stosunkowo młodych. To właśnie 30-40 latek jest częstym pacjentem placówki typu poradnia ortopedyczna katowice czy inne, w regionie. To osoba zwykle świadoma tego, że czas nie jest naszym przyjacielem, a nieleczone urazy przekształcą się w zrosty, zwapnienia. Młody wiek sprzyja leczeniu i rehabilitacji, szybciej dochodzimy do formy po ewentualnym zabiegu.

Ortopeda Katowice – jakich badań można się spodziewać?

Gdy zgłosimy się do specjalisty, zostanie przeprowadzony wywiad. W tak zwanym badaniu klinicznym, wskażemy ból barku, który może nasilać się w nocy jak również podczas ruchu np. zginania do przodu i odwodzenia ramienia. Lekarz przeprowadzi testy – bolesnego łuku, test Hawkinsa, test Neera oraz sprawdzi ramię palpitacyjne.Wśród badań obrazowych, mamy do dyspozycji badanie radiologiczne (RTG), Badanie ultrasonograficzne (USG), Rezonans magnetyczny. O konkretnym, decyduje doktor.

Leczenie

Zanim zdecydujemy się na zabieg operacyjny, lekarz zaleci inne metody leczenia. Wśród tych znajdą się z pewnością: niesteroidowe leki przeciwzapalne, fizjoterapia, zmiana codziennych aktywności – o ile to możliwe oraz iniekcja steroidowa do przestrzeni podbarkowej.

Po kilku miesiącach, w przypadku braku poprawy, można wdrożyć leczenie chirurgiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here