rzucić palenie

Dym tytoniowy zawiera wiele szkodliwych substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia palacza oraz osób z jego otoczenia. Nałóg tytoniowy zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak nowotwory płuc, krtani, jamy ustnej, trzustki czy nerek i żołądka. Nikotyna powoduje także zwiększenie ciśnienia krwi, przyśpieszenie akcji serca, co może prowadzić do większego zużycia mięśnia sercowego. W efekcie tego palacze narażeni są w większym stopniu na wystąpienie zawału serca, miażdżycy, udaru czy choroby wieńcowej.

Rzucanie palenia – co jest ważne?

Rzucenia palenia to trudny proces, który wymaga motywacji, siły woli oraz odpowiedniego przygotowania się do nowej sytuacji. Przed rzuceniem papierosów warto dowiedzieć się, jak najwięcej o przebiegu i trudnościach, jakie mogą wystąpić podczas rzucania palenia. Warto też zastanowić się nad motywacją, która przekona Nas do rzucenia nałogu. Zadbanie o najdrobniejsze szczegóły pozwoli zmierzyć się z nałogiem oraz z nim wygrać.

Częste błędy w trakcie rzucania palenia – jak ich unikać?

Podczas rzucania nałogu występuje wiele przeszkód, które mogą znacznie utrudnić cały proces. Warto wziąć pod uwagę błędy, jakie mogą wystąpić podczas rzucania palenia i spróbować im zapobiec. Do podstawowych błędów osób rzucających palenia można zaliczyć:

1. Brak odpowiedniej motywacji – przed podjęciem wyzwania warto określić powody, które motywują Nas do rzucenia palenia. Dobrym pomysłem jest sporządzenie listy, na której umieszczone zostaną motywacje zdrowotne, rodzinne, finansowe czy inne, które motywują Nas do rzucenia nałogu. W sytuacjach kryzysowych może to pomóc Nam powstrzymać się przed chęcią zapalania.

2. Bagatelizowanie problemu – wielu palaczy uważa, że ich uzależnienie nie jest aż tak szkodliwe. Warto uświadomić sobie, co zawiera dym tytoniowy oraz jak wpływa on na zdrowie osoby palącej oraz osób z jej otoczenia. Zdobycie wiedzy i informacji na ten temat może zadziałać motywująco i pomóc w walce z nałogiem.

3. Niezdecydowanie się na wsparcie – warto zapytać o pomoc lekarza, który wskaże sposoby na złagodzenie głodu nikotynowego. Może on polecić tabletki na rzucenie palenia, pastylki czy plastry, które sprawdzały się u innych pacjentów. Dobrym rozwiązaniem może być lek Recigar, który pomógł odnieść sukces wielu palaczom. Skonsultowanie się z lekarzem pomoże Ci to zdobyć wiedzę o możliwych rozwiązaniach.

4. Otaczanie się palaczami – podczas rzucania palenia warto zrezygnować z sytuacji, które mogą Nas prowokować do palenia.

5. Nie dzielenie się z ludźmi swoim planem – warto mówić o zamiarze rzucenia palenia. Najlepiej powiedzieć o swoim planie bliskim, którzy będą pomagać Nam w trudnych sytuacjach. Ich wiara będzie też działać motywująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here