Czy dobrze dbasz o swoje stopy? Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o paznokcie u nóg

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by mieć dobrze ułożone włosy, świeżo wyglądającą cerę i nieskazitelny ubiór. Posuwamy się nawet dalej, upiększając swój wygląd chociażby poprzez doczepianie włosów, czy przedłużanie rzęs. Od dekad dbamy również o dłonie, stosując kremy oraz wykonując regularnie manicure. A co ze stopami? Często o nich zapominamy, a tymczasem potrzebują pielęgnacji jak każda inna część naszego ciała. Sprawdź, jak dbać o paznokcie u nóg i wprowadź pielęgnację stóp do swojej codzienności!

Dlaczego zapominamy o stopach?

Stopy to ta część naszego ciała, która rzadko poddawana jest na widok publiczny. W naszym kraju panuje taki klimat, że większość czasu w ciągu roku musimy chodzić w pełnych butach. Jedynie późną wiosną i latem odsłaniamy swoje stopy, zakładając klapki lub inne lekkie obuwie. W tym czasie zwiększa się również ilość rezerwacji terminów na profesjonalny pedicure w salonach.

Wystarczy sprawdzić wolne terminy w którymkolwiek z salonów pedicure Mokotów w okresie letnim, aby przekonać się, jak wielkie jest zainteresowanie w tym czasie. Jednak kilkukrotna wizyta w ciągu 3-4 miesięcy, nie zrekompensuje nam blisko 8 miesięcy zaniedbań. Pedikiurzystki wraz z nadejściem wiosny mają pełne ręce roboty. Starają się również uświadamiać swoje klientki, jak ważna jest całoroczna pielęgnacja stóp, a szczególnie w okresie zimowym.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci u stóp

Większość z nas dowiaduje się o błędach w pielęgnacji dopiero gdy odwiedzi profesjonalny salon pedikiur. Niestety, ale od pokoleń popełniamy błędy, chociażby w nieprawidłowym przycinaniu paznokci u stóp. W efekcie dochodzi niekiedy do bardzo bolesnych dolegliwości, a nawet i poważnych chorób.

Co robimy źle? Najczęściej pedikiurzystki uświadamiają nas, że:

  1. Zapominamy o regularnym obcinaniu i kształtowaniu paznokcia, w efekcie często chodzimy ze zbyt długimi paznokciami u stóp, które nie tylko przeszkadzają w noszeniu pełnego obuwia, ale dodatkowo poprzez nieustanne obijanie się o wnętrze butów dochodzi do osłabienia struktury płytki paznokcia. W efekcie mamy kruche i łamliwe paznokcie u stóp. Co więcej, często za długie paznokcie powodują otarcia i odciski na palcach.
  2. Nieprawidłowo obcinamy paznokcie, a to niestety regularny błąd popełniany przez blisko 90% populacji! Paznokcie u stóp są zdecydowanie twardsze, dlatego też, zanim podejmiesz próbę ich obcięcia, namocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem preparatu zmiękczającego lub soli. Po takiej kąpieli paznokcie będą łatwiej poddawać się obróbce. Co najważniejsze, nigdy nie obcinaj paznokci tuż przy skórze! To najczęstszy błąd, który doprowadza do wrastania się płytki paznokcia i bardzo bolesnych dolegliwości. Paznokcie u stóp należy obcinać prosto, pozostawiając lekko łopatkowy lub nawet kwadratowy kształt.
  3. Piłowanie paznokci również często wykonujemy nieprawidłowo. Należy to robić ruchami krótkimi i zawsze tylko w jedną stronę.
  4. Wycinamy skórki, zamiast je tylko odsuwać. Wycinanie skórek lepiej zostawić pedikiurzystce, która wie, jak wykonać to bezpiecznie nie powodując podrażnień i skaleczeń.

Na koniec warto dodać, że regularne wizyty w salonie pedicure to podstawa prawidłowej pielęgnacji stóp. Jeśli umawiasz się na manicure, warto w tym samym czasie wykonać również zabieg pedicure. To tak samo jak z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi czy stylizującymi. Paznokcie u stóp, nawet jeśli są schowane pod ciepłą i grubą skarpetką, muszą być zdrowe, a regularne wizyty w salonie pedicure, są w stanie to zagwarantować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here