Czy można uprawiać sport w soczewkach

Uprawianie sportu w soczewkach to dużo większy komfort i radość z aktywności fizycznej. Szkła kontaktowe pozwalają na osiąganie lepszych wyników nie tylko w przypadku sportowców zawodowych, ale również amatorów. Dla wielu osób są natomiast wręcz koniecznym warunkiem pozwalającym im utrzymać dotychczasowy tryb aktywności. Dlaczego korygowanie wzroku soczewkami jest tak korzystne, jeżeli sport jest ważną częścią Twojego życia?

Zalety soczewek kontaktowych dla sportowców

Soczewki kontaktowe, np. marki Acuvue, są współcześnie wykonywane z niezwykle delikatnych i wygodnych w użyciu materiałów hydrożelowych. Powoduje to, że umieszczone na powierzchni oka, są praktycznie niewyczuwalne, a jednocześnie gwarantują brak ograniczeń kąta widzenia czy zniekształcenia obrazu, co jest szczególnie istotne chociażby w przypadku brania udziału w grach zespołowych. Dla osób intensywnie trenujących ważne są również takie atuty, jak brak parowania szkieł kontaktowych przy zmianach temperatury czy przede wszystkim bezpieczeństwo. W odróżnieniu od szkieł okularowych soczewki kontaktowe nie ulegną bowiem złamaniu czy innemu uszkodzeniu, groźnemu do oczu i ich okolic.

Dla wielu zawodowych sportowców soczewki kontaktowe jeszcze kilka lat temu były jedynym rozwiązaniem umożliwiającym im osiąganie doskonałych wyników w uprawianej dziedzinie. Współcześnie, choć nowoczesna technologia pozwala również na produkcję niezwykle wytrzymałych okularów optycznych specjalnie z myślą o sportowcach, wśród najsłynniejszych użytkowników soczewek są takie osobistości sportu zawodowego, jak tenisista Novak Djoković, piłkarz Cristiano Ronaldo czy też siatkarski mistrz świata Michał Kubiak. Cenią je także zwolennicy tzw. sportów ekstremalnych, jak wyścigi samochodowe czy motocyklowe, bo w połączeniu z goglami ochronnymi i filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UV gwarantują optymalny komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/dlaczego-warto-wyprobowac-soczewki-kontaktowe/sport

Jakie soczewki warto wybrać do uprawiania sportu?

Soczewki kontaktowe, niezależnie od tego, kto będzie je nosić, muszą być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb i wartości wady wzroku. Do najczęściej wybieranych przez sportowców zawodowych i amatorów należą przede wszystkim soczewki jednodniowe, proponowane przez markę Acuvue. Mają one bowiem wiele zalet w przypadku aktywnego trybu życia, a do najważniejszych z nich należą:

– brak konieczności pamiętania o ich pielęgnacji, bo po jednym dniu użycia wyrzuca się je do kosza,
– doskonałe nawilżenie powierzchni oka i przepuszczalność tlenu,
– pełne bezpieczeństwo i higiena użytkowania.

Jeżeli szukasz więc możliwości skorygowania wady wzroku, a jednocześnie chcesz zachować pełen komfort życia i aktywność, wraz ze swoim okulistą lub u optometrysty dobierz odpowiednie soczewki kontaktowe, które Ci je zagwarantują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here