Idealne kwiaty do naszych sypialni

W obecnych czasach panuje trend na ekologiczne życie. Staramy się kupować sprawdzoną żywność, najlepiej z małych wiejskich upraw, poszukujemy jajek, które pochodzą od kur z wolnego wybiegu, a odzież coraz częściej wyszukujemy z metkami „hand made”. W domach też, zamiast ustawiać plastikowe meble, staramy się wybierać te z rattanu, aby być jeszcze bliżej przyrody.

Oczywiście idealnym dopełnieniem eko-stylu są żywe rośliny, wypełniające całe wnętrza, w których spędzamy czas na co dzień. Jak wiadomo rośliny absorbują dwutlenek węgla z powietrza, a oddają nam w zamian tlen. Oczywiście proces ten w nocy jest zupełnie odwrotny, a tym samym w miejscu, gdzie śpimy, niechętnie ustawiamy roślinność. Jednak często pojawia się w naszych głowach pytanie: jakie kwiaty do sypialni wybrać, aby nie tylko ładnie wyglądały, ale także spełniały różne, przydatne funkcje?

Przeprowadzane badania wykazały, że niektóre rośliny doniczkowe, pobierają dwutlenek węgla i wydzielają tlen, a przy tym odfiltrowują trucizny i inne zanieczyszczenia znajdujące się w powietrza, stwarzając tym samym w pomieszczeniu zdrowszą i milszą atmosferę. Inne zielone rośliny sprawdzają się idealnie jako naturalne nawilżacze powietrza. Co ciekawe, są też i takie, które również nocą produkują tlen! Zatem jeśli rozważnie przemyślimy dobór roślin doniczkowych do naszej sypialni to wniosą one przyjemny i relaksujący klimat, na oka i duszy.

Najlepiej więc wybrać takie kwiaty do pomieszczenia gdzie śpimy, które będą nawilżać powietrze, a przy okazji redukować zatrucia i mikroby w powietrzu. Oczywiście nie możemy zapomnieć, że mają również upiększać nasze wnętrze, a więc nie warto skupiać się wyłącznie na kaktusach, bądź kwiatach o nieprzyjemnym zapachu.

Idealnym kwiatem do sypialni będzie aloes, który jest sukulentem filtrującym powietrze, a co najważniejsze produkuje w nocy tlen, zamiast go zabierać. Posiada również przeróżne właściwości medyczne, jak i nawilża powietrze. Spełnia wiec same pozytywne funkcje, a przy okazji nie jest wymagającą rośliną.

Dobrym wyborem będzie również fikus sprężysty. Jest to elegancka roślina, która idealnie nadaje się do sypialni. Charakteryzuje się nagimi i błyszczącymi liśćmi. Odmiana ‚Robusta’ jest jedną z ładniejszych roślin wśród tej populacji. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo skutecznie pochłaniania formaldehyd, a tym samym służy do oczyszczania powietrza.
Najintensywniej oczyszczającą powietrze rośliną jest natomiast dracena. Wygląda pięknie, a co najważniejsze ma niewielkie wymagania bytowe. Nadaję się więc idealnie dla osób, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w hodowli roślin, a pragną mieć piękne zielone wnętrza.

Należy pamiętać, aby nie wybierać roślin, które mają duże wymagania i preferencje jeśli nie posiadamy zbyt wiele czasu na ich pielęgnacje. Nie ma bowiem smutniejszego widoku jak usychające rośliny, a także w ten sposób możemy się skutecznie zniechęcić do własnego małego kawałka przyrody w sypialni. Zacznijmy więc od popularnych gatunków, a wraz z ich wzrostem kupujmy inne kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here