Jak dbać o perukę syntetyczną?

0
1152

Dla jednych ekstrawagancki dodatek urozmaicający imprezową stylizację, a dla innych niezbędny element wizerunku maskujący spędzające sen z powiem prześwity na głowie… Niezależnie od tego, jaką rolę w Twoim życiu pełni peruka, warto poświęcić jej odrobinę uwagi. Zadbane, starannie pielęgnowane pasma odwdzięczą Ci się za troskę nienagannym wyglądem i długą żywotnością. Zatem jak dbać o fryzurę z syntetycznych włosów? Sprawdź rady naszych ekspertów!

Przede wszystkim: higiena

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na wygląd peruki syntetycznej jest jej regularne mycie. W pierwszej kolejności należy namoczyć włosy w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnego szamponu dedykowanego sztucznym włosom. Następnie wygniataj kłąb peruki, unikając tarcia. Ostatnim etapem mycia jest dwukrotne przepłukanie peruki w letniej (nie bieżącej) wodzie. Włosy należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, lekko wytrzepać i pozostawić na stojaku (ewentualnie wysokim wazonie) do wyschnięcia. Często użytkowaną perukę należy myć optymalnie co dwa tygodnie, najrzadziej – raz w miesiącu. Jeśli jesteś posiadaczem peruki typu „lace front”, szczególnie uważaj, aby jej nie rozciągać.

Istnieje jeszcze jedna ważna zasada pielęgnacji. Pod żadnym pozorem nie rozczesuj mokrej peruki szczotką czy grzebieniem z gęsto osadzonymi zębami. Pasma (w szczególności kręcone) najlepiej układać delikatnie palcami. Przed założeniem na głowę, włosy zaleca się spryskać z odległości 20-30 cm mgiełką antystatyczną, która zapobiegnie elektryzowaniu się i mechaceniu.

Stylizacja peruki syntetycznej

Długie, proste blond pasma nieco Ci się znudziły? Chcesz poeksperymentować ze swoim wyglądem i zaprezentować się w drobnych lokach? Zanim zaczniesz kręcić swoją perukę, zastanów się dwa razy. Sztuczne pasma pozbawione są łusek, które stanowiłyby ich naturalną barierę przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi. Kontakt włosów z rozgrzaną prostownicą, lokówką, a nawet gorącym powietrzem z suszarki nieodwracalnie może je uszkodzić. Ponadto, osoby mające na głowie perukę syntetyczną powinny unikać opalania w solarium, pobytu w saunach, przebywania blisko ognisk.

Przechowywanie

Nieużywaną perukę należy odizolować od kurzu oraz trzymać z dala od źródła ciepła. Idealnym miejscem na perukę syntetyczną będzie więc szafa czy szuflada. Zanim włożysz nakrycie głowy na swoje miejsce, włóż je w materiałowy woreczek ochronny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here