malowanie

Malowanie ścian wcale nie musi być trudne!Jak wykonać to krok po kroku, aby wszystko wyglądało pięknie? Dowiecie się z artykułu poniżej! Dodatkowo dostaniecie wiele przydatnych wskazówek, żeby uniknąć niepotrzebnych problemów oraz niechcianego bałaganu. Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-malowac-sciany/

Co przed malowaniem?

Na początku samym początku przed rozpoczęciem malowania musicie zabezpieczyć wszystkie okna, drzwi oraz poodsuwać od ścian wszystkie meble. Kolejnym krokiem jest pokrycie podłogi folią malarską. Musicie jednak pamiętać o tym, żeby folia nie była za bardzo cienka, ponieważ może ulec ona uszkodzeniu, co przekłada się na zabrudzenie podłogi farbą. W rezultacie będą czekać nas godziny poświęcone na zmywanie podłogi. Folię najlepiej przykleić taśmą malarską do listew przy podłogowych. W taki sposób będziecie mieli pewność, że folia będzie stabilnie przymocowana i się nie odklei czy pierwszej lepszej okazji.

Przygotowanie podłoża

Kiedy wszystko jest już odpowiednio zabezpieczone, pora skupić się na przygotowaniu podłoża pod malowanie. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim musicie zeskrobać odpadająca farbę, a wszystkie mechaniczne uszkodzenia, jak np. dziury podstałe na skutek uderzeń, musicie zaszpachlować przy pomocy gładzi. Zakupić ją bez możecie bez problemu w internecie lub w sklepach budowlanych za kilkanaście złotych. Cena zależy od opakowania i wagi. Po uzupełnieniu dziur przyszedł czas na wyrównanie ścian oraz zagruntowanie powierzchni. Musicie pamiętać, że malować możecie ją dopiero wtedy, kiedy będzie ona całkowicie sucha.

Malowanie ścian dla początkujących – od czego zacząć?

Co będzie nam potrzebne do malowania? Poza farbą należy pamiętać także o akcesoriach do malowania. Potrzeby będzie nam oczywiście wałek, (najlepiej sprowadzi się taki z dobrej jakości włosia). W sklepach znajdziecie całe „pakiety”, które zawierają tacki, wałki, a także pędzle. Możecie zdecydować się na ten mniejszy, ponieważ będzie on dokładniejszy, ale możecie również wybrać większą opcję, dzięki której praca pójdzie wam zdecydowanie szybciej. Wybór należy oczywiście do was.

Kiedy mamy już wszystko co nam niezbędne, ściana gotowa, a podłoga i wszystko co trzeba zabezpieczone, możemy zabierać się za malowanie. Po nałożeniu jednej warstwy dobrze jest nałożyć również drugą, która będzie nie tylko ożywieniem koloru, ale również zabezpieczeniem.

Zobacz też: http://www.bajarka.pl/filmy-ktore-watro-zobaczyc-doskonale-na-wieczor-filmowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here