Jak określić typ urody

Określenie naszego typu urody nie jest trudne, jeśli zabierzemy się do tego odpowiednim sposobem. Wprawne oko stylistki, kosmetyczki czy nawet fryzjerki łatwo i szybko odróżni chłodny typ urody od ciepłego, ale dla laika jeden rzut oka raczej nie wystarczy. Kobiety o wyrazistej, jednoznacznej urodzie da się zaklasyfikować szybko, ale nie w każdym przypadku jest to tak oczywiste. Należy zwrócić uwagę na kilka specyficznych cech, które charakteryzują dane typy.

W jaki celu w ogóle określa się typ urody? Oczywiście nie dla każdej kobiety będzie to miało znaczenie, ale świadomość typu urody, bardzo ułatwia dobór ubrań, fryzury, a nawet makijażu. Wygląd zewnętrzny jest przecież naszą wizytówką. Każda dbająca o siebie kobieta, powinna wiedzieć w czym jest jej do twarzy, a czego powinna unikać. Czasami wystarczy zmienić odcień noszonych ubrać, aby wyglądać znacznie młodziej i zdrowiej. Może się to wydawać abstrakcyjne, ale już prosta próba określenia tonacji naszej urody pozwoli dostrzec wyraźne różnice. Na początek wystarczy prosty test z użyciem złotej i srebrnej biżuterii. Jeśli stojąc przed lustrem dostrzeżemy, że w którymś kolorze koczyków jest nam ewidentnie bardziej do twarzy, oznacza to, że jesteśmy chłodnym lub ciepłym typem urody. Przy odpowiedniej barwie nasza cera będzie wyglądała znacznie lepiej, bardziej promiennie i zdrowo. Przy barwie przeciwnej- będziemy wyglądać na zmęczone, cera będzie wydawać się szara, ziemista i pozbawiona blasku. Ale to dopiero pierwszy krok- aby określić jaki mam typ urody, musisz przeprowadzić nieco bardziej zaawansowaną analizę.

Kiedy wiesz już czy jesteś chłodna czy ciepła, należałoby określić jaką jesteś porą roku. Właśnie tak tradycyjnie klasyfikujemy typy urody- według podziału na pory roku. Poszczególne typy różnią się kolorem włosów, oczu oraz cery, a także intensywnością tych kolorów. Pani lato ma urodę bardzo subtelną i delikatną, jej oczy są przeważnie szare, niebieskie lub zielone. Letnia cera jest dość blada- różowa lub beżowa, często też piegowata. Włosy kobiet o letnim typie urody mają odcień platynowego blondu lub ciemnego brązu. Lato najlepiej będzie się prezentować w pudrowym różu brązie lub zieleni. Uroda zimowa charakteryzuje się bladą, wręcz porcelanową cerą, oraz ciemną oprawą oczu (oczy czarne lub ciemno niebieskie) i ciemnymi włosami (czerń, ciemny brąz, granat). Kobietom o tym typie urody pasować będą jasne kolory, ale też czerwień czy czerń. Pani wiosna będzie nieco ciemniejsza od lata, ale równie subtelna. Najczęściej ma ona niebieskie, szare lub jasno brązowe oczy, włosy w odcieniu słomkowego blondu lub rude, oraz bursztynową cerę. Jej kolory to: złoto, karmin, brąz i pomarańcz. Ostatni typ urody, czyli jesień, to typ bardziej wyrazisty. Oczy pani o tym typie urody są zielone, brązowe lub piwne, włosy- rude lub miodowo brązowe, cera zaś blada i piegowata. Jesień najlepiej prezentuje się w kolorze zielonym, pomarańczowym i różnych odcieniach kremowego.

Warto wziąć pod uwagę te wytyczne przy kolejnych zakupach, aby podkreślić swoją urodę i odjąć nieco lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here