Jak prawidłowo wybierać kosmetyki

Przy wyborze kosmetyków kobiety w większości przypadków zwracają uwagę na takie rzeczy, które nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia. Bardzo często kierują się wyglądem produktu. Patrzą na jego opakowanie i gdy to pod jakimś względem przypadnie im do gustu, od razu skłaniają się do zakupu, by tylko mieć coś tak ładnego na półce w łazience. Dobór kosmetyków powinien natomiast opierać się na problematyce i potrzebach samej skóry. Każde ciało jest inne. Każde potrzebuje zatem nieco innych składników i tym samym innych kosmetyków oraz innej pielęgnacji.

Aby umiejętnie robić zakupy w sklepach z kosmetykami i nie dać się nabrać na kolorowe opakowania, błyszczące napisy czy kuszące slogany z plakatów reklamowych, w pierwszej kolejności warto po prostu zainteresować się własnym ciałem. Należy się mu przyjrzeć. Spojrzeć na to, jakie ma ono potrzeby oraz jakie wymagania. Warto zwrócić tutaj uwagę zarówno na mankamenty skóry, jak i jej atuty, bo może się okazać, że choć nie jest ona idealnie nawilżona, to jednak przy tym chwali się totalnym brakiem jakichkolwiek niedoskonałości, dlatego też nie będzie wymagać pielęgnacji przeciwtrądzikowej.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Na pewno nie jest to łatwe, ale da się to zrobić i to nawet bez pomocy dermatologa czy kosmetyczki. Każda kobieta sama wie przecież najlepiej, z czym ma największe problemy. Doskonale zna swoje ciało, bo ma z nim do czynienia bez przerwy i codziennie przygląda mu się czy to bezpośrednio, czy to w odbiciu lustrzanym. Podczas takich „oględzin” należy więc zacząć zwracać uwagę na ogólne własności i potrzeby skóry. Można nawet wypisać je sobie na kartce. To pomoże wybrać te odpowiednie kosmetyki dla danej skóry.

Jeżeli jednak dla kogoś ten dobór idealnych kosmetyków wciąż będzie tak trudny niczym zdobycie szczytu K2 zimą, powinien on pomyśleć o wizycie u dobrego dermatologa. Nie musi to być nawet spotkanie nastawione na dobór konkretnych preparatów farmakologicznych. Dermatolodzy chętnie pomagają również w ustaleniu ogólnych potrzeb skóry.

Źródło: http://edaff.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here