Jakie są najpopularniejsze rodzaje zawiesi linowych

Tradycyjne zawiesie linowe składa się z przynajmniej jednego cięgna, które w zależności od potrzeb może być zakończone różnego rodzaju końcówkami. Oryginalne zawiesia linowe wykorzystywane są na szeroką skalę w branży transportowej nie tylko do podnoszenia, ale również do obwiązywania i podtrzymywania.

Czym wyróżniają się zawiesia linowe?

Nowoczesne zawiesia linowe wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia, dlatego też bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi ładunkami. Dużym atutem zawiesi linowych jest także to, że można je wykorzystać w trudnych warunkach atmosferycznych.

Przy ciężkich ładunkach najlepiej sprawdzą się atestowane zawiesia, które są dokładnie testowane na specjalnych urządzeniach do prób niszczących. Dopuszczalne robocze obciążenie w dużym stopniu zależy głównie od długości i średnicy lin. W chwili obecnej najczęściej wykorzystywane są liny o średnicy od 6 do 20 mm.

Jakie wybrać zawiesia linowe?

W branży transportowej dużym zainteresowaniem cieszą się zawiesia linowe pętlowe. Wyróżnić należy także zawiesia wielocęgnowe. Na półkach sklepowych znaleźć można zawiesia jednocięgnowe, dwucięgnowe, trzycięgnowe, i czterocięgnowe.

Zawiesie linowe zaprojektowane jest dla przedsiębiorstw przemysłowych, w których niezbędne są specjalistyczne zawiesia umożliwiające chwytanie i podnoszenie ciężkich towarów. Pamiętać należy o tym, że to właśnie zawiesia linowe zapewniają najwyższe bezpieczeństwo, dlatego też skutecznie chronią transportowany ładunek przed uszkodzeniem i przypadkowym upadkiem.

Zawiesia zaplatane – co warto wiedzieć?

Firmy transportowe coraz częściej korzystają z zawiesi linowych zaplatanych, które są zgodne z normą PN-EN 13411-2. Dużym atutem opisywanych zawiesi jest to, że nie posiadają one tulei aluminiowych, dlatego też bez problemu można je wykorzystać w środowiskach agresywnych chemicznie.

Zawiesia zaplatane wykonane są w całości z elastycznych lin stalowych. Największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia zaplatane zakończone z dwóch stron specjalnymi pętlami typu S. Zawiesia zaplatane są najlepszą alternatywą dla zawiesi linowych typu Grommet. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych zawiesiach trójzwitych o obwodzie zamkniętym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here