Magiczna kuchnia

Kuchnia to centralny punkt w każdym domu. Miejsce, gdzie można pobyć z rodziną, przy wspólnym posiłku. Żadne inne pomieszczenie w mieszkaniu nie zbliża ludzi tak jak ona.
Kiedy w powietrzu unosi się zapach świeżo upieczonej szarlotki i właśnie zaparzonej kawy… wszyscy domownicy momentalnie się w niej zjawiają.
Idealna kuchnia jest duża, przestronna i słoneczna. Ze świeżymi ziołami na parapecie i owocami w półmisku. Połączona z jadalnią z wielkim stołem, który pomieści całą rodzinę.
Jaki kolor do kuchni pasuje doskonale? Ponieważ ilu ludzi, tyle gustów, można być pewnym, że na to pytanie każdy odpowie inaczej.
Przy aranżacji kuchni warto pamiętać, iż to miejsce, w którym bardzo się brudzi. Bywa, iż przygotowanie posiłku trwa krócej, niż późniejsze sprzątanie po nim. Trzeba mieć świadomość, iż częste gotowanie czy smażenie pozostawia plamy, które niełatwo zejdą bez użycia odpowiednich środków czyszczących. Idealnym rozwiązaniem są więc płytki, które położone do wysokości 1,30-1,50 m, sprawią iż dbanie o porządek będzie dużo łatwiejsze.
Jaki kolor do kuchni byłby idealny? Płytek do wyboru jest wiele. Jeśli chcemy podkreślić oryginalność tego pomieszczenia, warto pomyśleć o kafelkach, które posiadają różnego rodzaju wzorki… Ziarna kawy czy owoce doskonale udekorują nam wnętrze kuchni i sprawią, że spędzanie w niej czasu będzie jeszcze przyjemniejsze.
Warto pomyśleć również o meblach, które w kuchni są niezbędne. Muszą być one praktyczne, funkcjonalne i pojemne. Im więcej szafek, półek, miejsc do przechowywania, tym lepiej.
Jaki kolor do kuchni będzie pasował najbardziej? Idealne fronty mogą być jasne lub ciemne. Dobrze jednak, aby materiał łatwo się czyścił i nie pozostawiał smug. Warto zdecydować się na matowe obicie, gdyż na często otwieranych błyszczących szafkach mogą pozostawać ślady palców czy dłoni.
Jeśli zdecydujemy się na jasne fronty, warto pomyśleć o kontrastowym kolorze blatu, aby całość ładnie się komponowała.
Nie można zapomnieć o podłodze, która wyłożona odpowiednimi płytkami może stworzyć fantastyczny efekt.
Ponieważ w kuchni głównie przygotowujemy jedzenie, może się zdarzyć, że na podłogę spadnie kropla wody, oleju czy kawałek ciastka. Dobrze więc być przygotowanym na to i wybrać płytki, które będą potrafiły to zatuszować, a my nie będziemy musieli co 3 minuty biegać z mopem. Warto pomyśleć o płytkach, których kolor nie będzie jednoznaczny. Dobrze dobrany wzorek lub mieszanina barw doskonali sprawdzi się na takiej przestrzeni.
Kiedy już zdecydujemy jaki kolor do kuchni będzie nam pasował idealnie, nie pozostaje nic innego jak pomyśleć o dodatkach. Piękna firanka na zazdrostce sprawi, iż nasze okno będzie prezentowało się wyjątkowo. Świeże zioła na parapecie, takie jak mięta, czy bazylia dodadzą kuchni nie tylko uroku, ale również aromatu, którego nigdy nie powinno w niej zabraknąć.
Piękny obrus na stole doda elegancji, a wspólne posiłki nabiorą nowego, rodzinnego charakteru.
Kuchnia to magiczne miejsce. Warto o tym pamiętać podczas wspólnych posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here