tatuażystka

Dla niektórych, pomimo XXI wieku tatuowanie swojego ciała nadal uchodzi za fanaberię i kojarzone jest raczej z czymś (szczególnie wśród starszych osób). Jednak do tatuaży przekonuje się coraz większa liczba ludzi. Obawa przed nieodwracalną ingerencją w w skórę, nie płoszy potencjalnych klientów przed wykonaniem sobie tak zwanej dziary. Co za tym idzie zapotrzebowanie na dobrych tatuażystów cały czas rośnie. Tatuażysta musi być nie tylko bardzo precyzyjny w tym co robi, ale musi posiadać także umiejętności artystyczne. Być może jest to zawód stworzony dla Ciebie? Sprawdź to!  

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/sprawdz-jak-zostac-tatuazysta-sztuka-robienia-tatuazy/

Predyspozycje zawodowe potrzebne do wykonywania zawodu tatuażysty

Tatuażysta musi być przede wszystkim osobą o uzdolnieniach artystycznych i manualnych. W takiej pracy musisz być pewien swojej ręki. W pewnym sensie jesteś artystą, który tworzy obrazy i dzieła sztuki, które później przenosi je zamiast na płótno czy na papier – na skórę.  

Tatuażysta powinien podkreślać lub oddawać sztuką charakter swojego klienta. Dodatkowo musi on mieć indywidualne podejście do każdego. Wymaga to od nas dużych zdolności interpersonalnych, życzliwości i empatii. 

Potrzebna nam będzie też ogromna dawka wiedzy na temat technik tatuażu, obsługi narzędzi i chemicznych właściwości poszczególnych specyfików. Jest to zawód, który wymaga od nas  bardzo dużych zdolności manualnych. 

Kursy i szkoły tatuażu dla tatuażysty

Jednym z najlepszych i zdecydowanie najpewniejszym sposobem na zdobycie doświadczenia i umiejętności jest skorzystanie z kursów czy szkoły tatuażu. Takie kursy organizowanie są przez specjalizujące się w tym szkoły tatuażu, ale również przez hufce pracy, urzędy pracy, fundacje i inne organizacje aktywizujące bezrobotnych. 

Podczas takiego szkolenia będziesz mierzyć się ze sporą ilością zagadnień dotyczących dermatologii, a także dowiesz się, jak zbudowana jest skora i poznasz jej funkcje. 

Profesjonalni tatuażyści pokażą Ci, w jaki sposób posługiwać się igłami oraz specjalistycznymi maszynami. Poznasz jakie są podstawowe zasady artystyczne tworzenia wzorów oraz kompozycji na skórze. Dowiesz się, jak przenosić swoją wizję artystyczną na obraz, a w dalszym ciągu na skórę. 

Na szkoleniu nauczysz się w jaki sposób dobierać pigmenty, cieniować czy robić odbitki. Dostarczona Ci będzie również wiedza z dziedziny medycznej. Będą to zasady higieny, prawidłowe gojenie się skóry oraz stosowanie kosmetyków już po zabiegu.

Zobacz też: http://www.odmien.pl/listonosz-praca-na-etacie-czy-prowadzenie-wlasnej-dzialalnosci-gospodarczej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here