włosy
fot.: pexels.com

Każda kobieta marzy o pięknych i lśniących włosach. Jak się okazuje, jest to możliwe, wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad. Aby uzyskać wymarzoną fryzurę, warto postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wymarzona-fryzura/

Krok pierwszy: mycie

Mycie włosów jest jedną z najważniejszych czynności, dzięki której można uzyskać wymarzoną fryzurę. W tym przypadku, liczy się zarówno częstotliwość, ale także rodzaj kosmetyków, które się stosuje. Do mycia włosów najbardziej potrzebny jest szampon, który powinien zostać dobrany do rodzaju włosów oraz skóry głowy. Dobrze dobrany preparat pozwali na oczyszczenie włosów, a także poprawę ogólnego wyglądu fryzury. Przed wyborem szamponu warto zwrócić uwagę na skład produktu. Zaleca się, aby posiadał on roślinne ekstrakty lub olejki, które nawilżą włosy.

Krok drugi: odżywianie

Następnie, należy dogłębnie odżywić włosy. W tym celu niezbędna będzie odpowiednia odżywka, która zostanie dopasowana pod względem porowatości włosów. Dostępne na rynku produkty, są przeznaczone dla włosów nisko-, średnio- i wysokoporowatych. Chociaż wiele kobiet uważa nakładanie odżywki za zbędny etap pielęgnacji, to może ona znacząco wpłynąć na kondycję włosów.

Krok trzeci: stylizacja

Ostatnim etapem pielęgnacji włosów, jest ich stylizacja. Dzięki temu, włosy nabiorą odpowiedniej objętości i kształtu. Aby wymodelować fryzurę, warto sięgnąć po takie produkty jak: środki termoochronne, lakiery oraz pianki do włosów i wiele innych. Ich zadaniem jest ochrona włosów przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, ale także zapobieganie wysuszaniu włosów i skóry głowy. Ponadto, pasma staną się dzięki temu bardziej nawilżone i łatwiejsze do ułożenia.

Stosując się do powyższych rad oraz dobierając produkty odpowiednio do kondycji włosów, z pewnością uzyska się wymarzoną fryzurę. Powyższa instrukcja pozwoli także na zadbanie o wygląd włosów, który dotyczy ich wnętrza oraz struktury zewnętrznej.

Przeczytaj też: http://www.workshopofnature.pl/makijaz-cieniami-do-powiek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here