Jak pielęgnować włosy 365 dni w roku

Pielęgnacja włosów to temat, który mogłoby się wydawać, nie powinien zaskakiwać. Niemniej jednak to teoria, a czy o praktyce można powiedzieć to samo?

Raczej nie wszyscy wiedzą, jak powinno dbać się o włosy. Co za tym idzie, od razu mogło pojawić się pytanie, jaki jest powód takiego stanu rzeczy?

Sytuacja sytuacji nierówna

Najkrócej mówiąc, pielęgnacja włosów to złożony temat (w związku z czym trudno mówić o jednym powodzie, przez który włosy nie wyglądają dobrze). Odnosząc się do szczegółów, skupimy się na całorocznej trosce, całoroczna troska o włosy może sprawiać nie lada problemy. Zresztą najlepiej zadać sobie pytanie, czy wiem, że pory roku mają wpływ na stan włosów?

Zacznijmy może od lata, czyli obecnej pory roku – latem należy skupiać się na słońcu i wodzie. Warto jeszcze zaznaczyć, że mokre włosy są bardziej narażone na niszczące działanie słońca. Dokładnie rzecz ujmując, woda działa na promienie słoneczne jak soczewka (mówiąc wprost – chodzi o skupienie szkodliwych promieni UV). Ponadto trzeba mieć na uwadze osłabienie warstwy lipidowej włosów.

Jesienią można zaobserwować chęć unormowania gospodarki wodno-lipidowej (i to bez względu na dbałość o włosy). Nawiązując do działań, włosy zaczynają w nadmiarze produkować sebum – właśnie dlatego jesienią często możemy usłyszeć o przetłuszczonych włosach i wysuszonych końcówkach. Istotne jest też to, że jesienią włosy mogą bardziej wypadać (chodzi o pogodę, klimat i gospodarkę hormonalną w organizmie).

Zimą włosy nie mają, kiedy odpocząć – z jednej strony mróz i niskie temperatury, natomiast z drugiej suche powietrze niszczy włosy tak samo, jak mróz. Warto również pamiętać o nagłej zmianie temperatury, nagła zmiana temperatury powoduje, że naczynia krwionośne obkurczają się, a mieszki włosowe tracą witalność.

Wiosną mamy sytuację podobną do jesieni – trzeba liczyć się z wypadaniem włosów. Nie jest to jednak tak wzmożone wypadanie, jak podczas jesieni. Poza tym po zimie włosy są osłabione – osłabione włosy potrzebują dużo witamin i minerałów.

Gdzie znajdę najlepsze kosmetyki?

Zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć najlepsze kosmetyki do włosów? Jeśli myślisz o kosmetykach do włosów, zacznij od zdefiniowania własnych oczekiwań (stan Twoich włosów jest kluczowy, nie sposób doradzić coś konkretnego).

Jeżeli interesują Cię strony, na których jest spory wybór, warto zajrzeć na otowlosy.pl i twojewlosy.pl. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są to strony, z którymi należy się zapoznać (im więcej możliwości, tym większa szansa, że znajdzie się coś właściwego). 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here