Kriolipoliza - skuteczna metoda usuwania tkanek tłuszczowych

Mimo różnych diet i aktywności fizycznych ciągle martwi cię wystający brzuszek lub podwójny podbródek? Chcesz zmiany, ale boisz się, że liposukcja będzie zbyt inwazyjnym zabiegiem? Czas pomyśleć o kriolipolizie, zwanej też coolsculptingiem. To obco brzmiące wyrażenie oznacza zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Coolsculpting – jak przebiega?

W odróżnieniu od liposukcji podczas zabiegu kriolipolizy nie używa się skalpela, ale za pomocą specjalnego aplikatora zasysa się fałd skórny wraz z tkanką tłuszczową. Nie ma powodu, by obawiać się o narządy wewnętrzne czy odmrożenie skóry – to komórki tłuszczowe są podatne na niskie temperatury. Poddane wychłodzeniu, krystalizują się, a następnie w ciągu kilku tygodni zostają wydalane z organizmu. Po około sześciu tygodniach (oczywiście przy zachowaniu rozsądnej diety i ruchu) efekt jest widoczny.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej – jakie temperatury?

Liczba potrzebnych zabiegów różni się w zależności od tego, ile masy ciała potrzebujesz zredukować. Podwójny podbródek, widoczny brzuszek czy boczki, zbyt duży obwód ud – to wszystko wymaga osobnych zabiegów, czasem nawet podwójnych. Podobnie jest z doborem temperatury. W przypadku lekkiej otyłości wystarczy temperatura od +5 do 0 stopni C. Jeśli twoje ciało ma już widoczne fałdy, osoba wykonująca zabieg zastosuje temperaturę od 0 do -5 stopni C. Wreszcie, w przypadku dużej otyłości, wybrana temperatura będzie oscylować między -5 a -10 stopni C.

Przeciwwskazania

Co istotne, skóra poddawana zabiegowi kriolipolizy nie może być uszkodzona ani podrażniona. Przeciwwskazaniem jest występowanie znamion, łuszczycy, liszai, a także tatuaży. Nie wykonuje się zamrażania tkanki tłuszczowej wobec osób cierpiących na nowotwory, cukrzycę, padaczkę, choroby nerek, zaburzenia hormonalne oraz mających wszczepiony rozrusznik serca.

Kriolipoliza Warszawa

Jeśli uznasz, że potrzebna ci kriolipoliza Warszawa to dobre miejsce, aby wykonać zabieg. W stolicy łatwo znajdziesz gabinet odpowiadający twoim zapotrzebowaniom, a prócz tego dobre zaplecze noclegowe oraz możliwość zrelaksowania się. Pamiętaj tylko, aby nie nagrzewać wcześniej ciała – sauna i gorący prysznic tuż przed wykonaniem coolsculptingu zdecydowanie odpadają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here