Projekty domów parterowych

Budowa domu to ogromna inwestycja, która powinna być dobrze zaplanowana od samego początku. W tym celu powinniśmy wybrać taki projekt, który uwzględni nasze potrzeby. Bardzo praktycznym rozwiązaniem stały się ostatnio domy parterowe. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak rozpocząć budowę domu?

Budowa domu to dla wielu z nas marzenie, do realizacji którego dążymy przez wiele lat. Dlatego właśnie powinien on być jak najbardziej „nasz”. Tylko wtedy będziemy w nim czuć się dobrze i będzie on dla nas niezwykle funkcjonalny. Kiedy będziemy poszukiwać dla naszych „czterech kątów” odpowiedniej działki, warto jednocześnie rozglądać się za idealnym projektem domu. Te dwa elementy są bowiem ściśle ze sobą powiązane. Projekt musi być bowiem dopasowany do kształtu i wielkości działki. W przeciwnym razie nie będziemy mogli wdrożyć rozwiązań, które zaproponował architekt. Oczywiście, mamy później możliwość dopasowania projektu, lecz warto mieć to na uwadze już na samym początku. Od wielkości naszej działki zależy chociażby wielkość domu czy jego typ. Szeroka działka pozwoli nam postawić duży dom parterowy. Na węższej będziemy zaś zmuszeni do wyboru piętrówki, jeśli będziemy chcieli uzyskać zbliżony metraż.

Projekty domów parterowych tanich w budowie – co mamy do wyboru?

Jak widać, podejmowanie decyzji będzie nam towarzyszyć praktycznie od samego początku. Za domem parterowym stoją nie tylko mniejsze koszty budowy, ale także łatwość poruszania się. Jest to szczególnie istotne, gdy w takim domu mają zamieszkać osoby starsze, dla których chodzenie po schodach może okazać się męczące. Niższe koszty budowy domu parterowego wynikają także z konstrukcji budynku. Nie musimy bowiem tracić środków na wylewanie schodów czy stropów. Nie będą potrzebne także kilkunastometrowe rusztowania, co znacznie przyspieszy realizację projektu. Domy parterowe będą także o wiele mniej obciążone, co przełoży się na mniejszą nośność ścian. Możemy więc śmiało powiedzieć, że projekty domów parterowych tanich w budowie stawiają przede wszystkim na ekonomiczność. Nie sprawia to jednak, że domy te nie są funkcjonalne czy komfortowe.

Projekty domów parterowych – klasyczne i nowoczesne

W celu zapoznania się z projektami domów parterowych wcale nie musimy udawać się do przeróżnych projektantów. Dziś wystarczy włączyć komputer i przeglądać w sieci oferty poszczególnych firm i architektów. Współczesne domy parterowe mogą być utrzymane zarówno w  klasycznej konwencji, jak i nowoczesnym minimalizmie. Każdy z wariantów jest niezwykle elegancki i funkcjonalny. Pierwsze z nich wyróżniają się stylową elewacją i dwuspadowym dachem. Projekty domów parterowych nowoczesnych z kolei stawiają przede wszystkim na praktyczność i minimum zdobień. W takich domach będzie królował styl skandynawski bądź industrialny. Tego rodzaju projekty znajdziesz na tej stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Projekty domów parterowych stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo i bliski kontakt z przyrodą. Do każdego pomieszczenia oraz ogrodu będzie nas dzielić niewielka odległość.

Projekty domów parterowych – pamiętaj o ekologii

Budując dom warto także zadbać o to, by był on jak najbardziej przyjazny dla naszej planety. W tym celu warto uwzględnić w projekcie rozwiązania zapewniające dostęp do niekonwencjonalnych źródeł energii. Mamy tu na myśli chociażby pompy ciepła i fotowoltaikę. Pierwsze z nich gwarantuje nam ogrzewanie budynku przez cały sezon grzewczy. Drugie zaś pozwoli wyprodukować energię, która będzie zasilać całym rokiem nasz dom. W ten sposób znacznie obniżymy koszty eksploatacji budynku, a za zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli jechać co roku na wymarzone wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here