leżaczek-bujaczek, czy jest niezbędny dla niemowlaka?

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup leżaczko-bujaczka. Część z nich, nie wyobraża sobie wychowania dziecka bez niego. Dzięki temu gadżetowi rodzice mogą na spokojnie zająć się domowymi obowiązkami lub pracą i nie muszą martwić się o bezpieczeństwo dziecka.

Leżaczek-bujaczek – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia, zwróćmy uwagę na:

  • funkcjonalność, leżaczek-bujaczek powinien mieć możliwość regulacji wysokości oraz być łatwy w utrzymaniu czystości. Ciekawym modelem jest leżaczek-bujaczek, który ma dodatkowe opcje takie jak: bujanie, delikatne wibracje oraz łatwe składanie. Wtedy jeżeli nie jest używany, możemy go złożyć i schować do szafy.
  • bezpieczeństwo, leżaczek-bujaczek musi posiadać moce i wytrzymałe szelki, które zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo dziecku. Dodatkowo cała konstrukcja musi być porządna, wykonana z wysokiej jakości materiałów i posiadać obowiązkowe atesty.
  • dodatkowe funkcje, najczęściej używaną opcją jest opcja automatycznego bujania. Sprawdza się ona w przypadku małych dzieci. Takie maluchy jeszcze nie są w stanie same wprawić urządzenie w ruch. Z kolei leżaczek-bujaczek, który ma możliwość włączenia wibracji jest w stanie wyciszyć i uśpić malucha. Przydatnym dodatkiem jest również pałąk z wiszącymi zabawkami, który zainteresuje najmłodszych.

Leżaczki i bujaczki dla niemowląt

Zalety i wady leżaczka-bujaczka

Leżaczek-bujaczek posiada w większości same zalety, ale zdarzają się i wady.

Do zalet zaliczamy:

  • podczas korzystania z leżaczka-bujaczka rodzic może pozwolić sobie na chwilę wolnego czasu. A dodatkowo dziecko jest pod stałą opieką.
  • podczas korzystania z leżaczka-bujaczka dziecko jest bezpieczne. Szelki, które są zapięte, uniemożliwią ruchy dziecka. Dzięki temu dziecko nie ma możliwości, żeby wypaść z urządzenia.
  • podczas korzystania z leżaczka-bujaczka możemy podawać dziecku jedzenie, oczywiście jeżeli nie posiadamy specjalnego krzesełka do karmienia.
  • leżaczek-bujaczek jest dość mobilny, dzięki możliwości złożenia, możemy go zabierać ze sobą, jeżeli gdzieś wyjeżdżamy z dzieckiem.

Wad jest zdecydowanie mniej, są to:

  • ograniczenie ruchów dziecka, podczas korzystania z leżaczka-bujaczka. To podobno wpływa niekorzystnie na rozwój kręgosłupa dziecka oraz bioder.
  • dodatkowo korzystanie z leżaczka-bujaczka, według niektórych lekarzy, może obciążać kręgosłup.

Przeczytaj też: http://www.workshopofnature.pl/kocyki-i-pieluszki-dla-niemowlaka-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here