Dobre książki do czytania

Czy lubicie czytać książki? Pewnie większość starszego społeczeństwa powie, że bardzo lubi to czytać. Trzeba przyznać, że w dawnych czasach, kiedy nie było wszystkich komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów, ludzie chętniej sięgali po książki w wolnej chwili.

Dzisiaj niestety tak nie jest. Zamiast czytać ludzie wolą siedzieć w internecie, grać w najróżniejsze gierki, czy też po prostu przeszukiwać serwisy społecznościowe albo inne źródła internetowe. Dobrze, wiem, że zaraz odezwą się miłośnicy czytania książek, ale w internecie. Tak, doskonale zdajemy sobie sprawę, że i oni są obecni wśród nas. Jednak ich odsetek jest maleńki w stosunku do tych ludzi, którzy jednak nie czytają książek nawet w formacie PDF. Ale wróćmy jednak do tych ludzi, którzy cenią sobie słowo pisane i wybierają książki w tradycyjnej formie, jak również te, które można zmieścić nawet w swoim smartfonie.

Czy macie jakieś ciekawe pozycje, które byście mogli polecić innym? Jakie książki warto przeczytać? Każdy z nas ma na pewno jakieś pozycje, które może polecić innym osobom. Dla kobiet dobrą książką może być chociażby „50 twarzy Grey’a”. Trzeba przyznać, że ta amerykańska książka pisarki E.L.James chyba już na stałe wpisała się w kanon obowiązkowych lektur dla osób dorosłych. Ten erotyczny dramat, który w 2015 roku wdarł się z impetem na rynek zyskał wielu fanów.

Chociaż od razu sobie przyznajmy, że pikantne sceny pomiędzy Christianem Grey’em a Anastasią nie każdemu się podobają. Do tego jest to bardzo skomplikowana historia uczucia miłosnego (chociaż, czy można tu mówić o uczuciu?), które próbuje się narodzić pomiędzy dwojgiem ludzi. Trzeba wykazać się niemałą cierpliwością, aby przebrnąć przez wszystkie trzy tomy. Ale może ktoś lubi takie skomplikowane historie, które dają do myślenia.

Kolejną książką, na którą możecie zwrócić uwagę jest „Inferno”, autorstwa Dan Brown. Ten znakomity pisarz po raz kolejny przedstawił przygody naukowca Roberta Langdona, który przemierza włoskie ulice w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadkę związaną z piekłem Dantego.

Trzeba przyznać, że po raz kolejny Dan Brown wykazał się niezwykłym kunsztem literackim, tak komplikując wszystkie historie, że rozwiązanie jest tak zaskakująco nieoczekiwane, że czytelnika wpina w fotele. Jeżeli ktoś lubi takie zgadywanki, to na pewno będzie się doskonale bawił czytając o wędrówce Roberta Langdona. Do dobrych książek można również zaliczyć przygody Harrego Pottera.

Tak, taka książka, a właściwie seria książek już bardzo dawno temu ukazała się na rynku, jednak co rusz zdobywa nowych fanów i cały czas się o niej mówi. Autorka J.K.Rowling odniosła prawdziwy sukces ukazując przygody młodego czarodzieja, który nawet nie wiedział, że posiada takie zdolności. Wychowywany w domu wujów, którzy nie darzyli go miłością dowiaduje się, że umie czarować, a co więcej w świecie bohaterów jest czarodziejem. Ta seria książek już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak również wśród osób dorosłych. Warto je przeczytać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here