Baseny stelażowe

Baseny stelażowe to praktyczne i przystępne cenowo rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników praktycznych ogrodowych akcesoriów. Decydując się na zakup wysokiej jakości basenu zyskuje się niezwykle solidny i trwały produkt, który stanowi doskonałą inwestycją na długie lata.

Czym można używać basenu stelażowego w okresie zimowym?

Nowoczesne baseny stelażowe od renomowanych producentów charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Jednak nawet najwyżej klasy basen stelażowy narażony jest na zniszczenie pod wpływem zimna – tworzywo sztuczne, z którego wykonane są ścianki może stwardnieć i strać się mniej elastyczne, a nawet popękać. Z tego względu, nie zaleca się w pozostawiania basenu stelażowego na zewnątrz w okresie zimowym. Na ten czas powinien on zostać złożony i umieszczony w stosunkowo suchym miejscu. Pozwoli to na zabezpieczenie basenu przed mrozem, ostrym wiatrem, nagłymi zmianami temperatury i niszczącym oddziaływaniem innych czynników zewnętrznych, co w efekcie przekłada się na wydłużenie żywotności produktu. Schowanie basenu stelażowego na okres zimowy to także doskonałe rozwiązanie, aby uniknąć silnych zabrudzeń i tym samym żmudnego czyszczenia przed rozpoczęciem kolejnego sezonu letniego.

Basen stelażowy – jak zabezpieczyć na zimę?

Dla wygody i bezpieczeństwa baseny stelażowy chowa się na zimę przed trudnymi warunkami pogodowymi, jakie panują w tym okresie w Polsce. Istotne jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie basenu, aby z powodzeniem mógł być on wykorzystywany w kolejnym sezonie letnim. Pierwszym etapem przygotowania basenu do demontażu jest spuszczenie z niego wody przy pomocy zaworu spustowego, który zazwyczaj umieszczony jest na dnie lub jednej ze ścianek basenu. Następnie należy przejść do dokładnego czyszczenia zbiornika przy zastosowaniu specjalnych środków do czyszczenia basenów, które pozwalają na precyzyjne usunięcie większych zabrudzeń, osadu czy zazielenionego dna. Oczyszczony i osuszony basen stelażowy może zostać zdemontowany zgodnie z zaleceniami producenta – warto zwrócić uwagę, aby ściany z PCV były zwijane, a nie układane w kostkę. Dodatkowo całość można zabezpieczyć przy wykorzystaniu folii. Tak przygotowany do przechowywania basen powinien być magazynowany w pomieszczeniu, w którym panuje dodatnia temperatura. Pomocne podczas wykonywania zadań związanych z zabezpieczeniem basenu stelażowego na zimę mogą okazać się produkty znajdujące się w ofercie sklepu internetowego https://basenyogrodowe.pl/21-baseny-stelazowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here