rolety elektryczne
fot. Pixabay.com

Zastanawiasz się właśnie nad zakupem zewnętrznych rolet elektrycznych? W naszym najnowszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ich temat? Koszty zakupu i montażu, rodzaje rolet, jaką pełnią rolę – podpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/ile-kosztuja-rolety-zewnetrzne-elektryczne/

Czy warto zainstalować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji. Najczęściej montują je właściciele domów jednorodzinnych. Coraz częściej spotkać je można również w blokach i budynkach wielorodzinnych, ale montowane są głównie na parterze. Podstawową funkcją rolet zewnętrznych jest przecież ochrona przed włamaniem i zapewnienie nam bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy przebywamy w domu czy też nie.

Jeśli jednak mieszkasz przy ruchliwej drodze i często narzekasz na hałas, jest to dodatkowy argument za tym, aby zainstalować rolety. Pomogą one stłumić szum samochodów, a okna nie będą się tak mocno i intensywnie brudzić od ulicznego brudu, kurzu i spalin. Takie zwiększenie izolacji akustycznej jest mocno wskazane dla wrażliwców oraz rodziców małych dzieci, których sen jest lekki i często przerywany odgłosami z zewnątrz.

W zimie lub jesienną porą rolety zewnętrzne stanowią również ochronę przed utratą ciepła z pomieszczeń, a także zabezpieczenie przed wiatrem, chłodem czy mrozem. Dzięki temu, że nie ucieka nam ciepło z domu, nie musimy również martwić się wysokością rachunków za ogrzewanie. Z kolei latem, zwłaszcza wówczas, gdy dokuczają nam nieziemskie upały, nasze okna będą chronione przez rolety zewnętrzne przed nadmiernym nagrzewaniem naszych pomieszczeń.

Jak widzicie więc, warto zainstalować rolety. Spełniają one wiele istotnych funkcji i może się okazać, że naprawdę bardzo ich w naszym domu brakuje. Weźmy również pod uwagę to, że rolety są również zabezpieczeniem naszych okien przed szkodliwym działaniem różnego rodzaju warunków atmosferycznych – wiatr, śnieg, grad, mrozy, nadmierne nasłonecznienie. To wszystko sprawia, że okna niszczeją. Jeśli osłonimy je roletami, mamy większe szanse na to, że będą nam służyć dłużej niż gdybyśmy rolet nie zamontowali.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Skoro już wiemy, że zakup rolet zewnętrznych to sprawdzona i wartościowa inwestycja, czas zastanowić się nad tym, jakie rolety chcemy zainstalować w naszym domu. Najpopularniejszy ich typ to rolety zewnętrzne podtynkowe. Gdy je zamontujemy, nasz dom nie straci na swoim wyglądzie, nadal będzie wyglądał estetycznie i nowocześnie, a same rolety ukryją się pod tynkiem. Poza tym specjalna skrzynka, którą montuje się pod warstwą izolacyjną ściany, ułatwia również później montaż samej rolety. Nie ingerujemy w ten sposób ani w zamontowane już okna, ani w drzwi, jeśli i je chcemy osłonić roletami.

Poza tym istnieją również rolety zewnętrzne do zabudowy natynkowej. Jednak umieszczenie ich we wnęce okiennej zmniejsza ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia. Innym modelem są rolety z systemem nadprożowym. Najczęściej ten typ rolet wybierają właściciele budynków, które już zostały wybudowane. Sterowane elektronicznie rolety chowają się do zamontowanej we wnęce okiennej skrzynki i sprawiają, że jest ona niemal niewidoczna.

Zobacz też: http://www.workshopofnature.pl/jak-radzic-sobie-z-insulinoopornoscia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here