Czy szafa z lustrem to rozwiązanie praktyczne

Szafa to mebel, który gości w każdym domu, niemalże w każdym pomieszczeniu. Niezbędna w sypialni, korytarzu, garderobie, często pojawia się również w pokoju dziennym, młodzieżowym czy domowym gabinecie. Jest w stanie pomieścić wszystkie niezbędne na danej przestrzeni artykuły – nie tylko odzież oraz obuwie, ale także dokumenty, torebki czy wiele innych rzeczy. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej szafy do urządzanego przez siebie pomieszczenia? Wiadomym jest, że nie bez znaczenia pozostają walory wizualne. Szafa, oprócz tego że praktyczna i solidnie wykonana, powinna pasować wyglądem do reszty mebli zastosowanych w pomieszczeniu. Jaki model wybrać do sypialni, a jaki do pokoju dziennego? Czy szafa z lustrem okaże się dobrym rozwiązaniem we wnętrzu, w którym na co dzień jest duży ruch?

Szafy przesuwne, ale także te otwierane w sposób tradycyjny, często wyposażone są w lustra. To ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Podstawową zaletą przeszklonych drzwi szafy jest oczywiście optyczne powiększenie pomieszczenia. Właśnie dlatego meble z lustrem chętnie wybierane są do niewielkich rozmiarowo pomieszczeń, które dzięki zastosowanemu rozwiązaniu wydają się większe. Dodatkowo, wybierając tego rodzaju szafę, nie trzeba już kupować osobnego lustra.

Wiele osób, którym podobają się przeszklone szafy, zastanawia się czy jest to rozwiązanie praktyczne – na przykład w przypadku małych dzieci, zwierząt czy pomieszczeń, w których na co dzień jest duży ruch. Oczywiście, tego rodzaju drzwi szafy wymagają nieco więcej pielęgnacji, jednak istnieją sposoby na szybkie i skuteczne pozbycie się odcisków palców ze szklanej tafli. Najprościej jest myć regularnie przy użyciu ciepłej wody zmieszanej z płynem do mycia naczyń. Następnie dobrze jest wypolerować szkło czystą ściereczką z mikrofazy. Zamiast płynu do naczyń można również użyć wody oraz octu (w stosunku 2:1).

Gdzie szukać funkcjonalnych i estetycznie wykonanych mebli? MEBLE AKORD proponuje bogaty wybór produktów, które z pewnością pozytywnie zaskoczą każdego, kto poszukuje zarówno praktycznych, jak i solidnie wykonanych szaf zarówno z drzwiami wyposażonymi w lustra, jak i zaprojektowanych w tradycyjny sposób. Propozycje prezentowane na stronie internetowej cechują się uniwersalnym, ponadczasowym designem, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym miejscu. Interesujące rozwiązania pozytywnie zaskakują funkcjonalnością, łatwością użytkowania oraz czyszczenia, a także dostępne są w doskonałych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here