Dieta lunch w biurze – znaczenie regularnych posiłków w naszej diecie

Regularne i zdrowe posiłki to podstawa każdej diety. Niezależnie od wykonywanego zawodu powinniśmy w ciągu dnia sięgać po lunch i zdrowe przekąski, które będą podtrzymywać naszą energię na wysokim poziomie. Dieta lunch do biura może również zwiększyć naszą produktywność i efektywność wykonywanej pracy. Jakie przekąski są zdrowe? Co jeść w pracy?

Zdrowe przekąski, a kompleksowa dieta

Jedzenie zdrowych lunchy w biurze jest nie tylko możliwe, ale i konieczne. Niestety, większość osób kupuje je w najbliższym sklepie lub wstępuje do pobliskiego „fast fooda”. Niezdrowe lunche składają się z różnych wypieków, frytek i innych „pustych kalorii”, które są szkodliwe dla sylwetki i żołądka. Jeśli dodamy do tego pracę siedzącą, bez odpowiedniego zadbania o swój plan odżywiania, nie będziemy mogli zrzucić zbędnych kilogramów. Dlatego pierwszym na drodze do zmiany swoich nawyków i efektywniejszej pracy, jest spożywanie smacznych przekąsek w pracy. Mimo że wydaje się to znacznie bardziej skomplikowane, ograniczenie niezdrowych przekąsek wcale nie jest takie trudne. Dzięki takim rozwiązaniom jak dieta z dowozem Warszawa będziemy mogli spożywać bardzo zdrowe lunche w swoim biurze.

Zdrowe posiłki i pomysły na lunch w biurze:

Głównym czynnikiem decydującym o tym, w jaki sposób zmienia się nasza waga, jest bilans kaloryczny. Jednak nie każda kaloria jest równa. Spójrzmy zatem na zdrowe przekąski: owoce, sałatki z warzyw, kanapki z ciemnego pieczywa, orzechy, nabiał (np. jogurty), granola w postaci batonów, chipsy jabłkowe i bananowe, pieczone jabłka oraz owsianka. Zdrowa przekąska to doskonały sposób na podniesienie poziomu energii. Jeżeli jednak spędzamy 8-10 godzin w biurze, potrzebujemy co najmniej jednego większego posiłku, który dostarczy wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze, czyli białka, węglowodany i tłuszcze. Takim posiłkiem mogą być np. sałatka z kurczakiem i warzywami, kasza jaglana, chude mięso z ryżem lub makaronem, ryba (np. łosoś) lub omlet (w wersji na słodko i na słono). Jeżeli nie możemy lub nie chcemy samodzielnie przygotowywać lunchy do biura, możemy skorzystać z oferty, którą przygotował dla swoich klientów catering dietetyczny z dowozem.

Ile i kiedy jeść w ciągu dnia

Ile i kiedy jeść w ciągu dnia?

Dla zdrowia i efektów diety kluczowy jest ogólny bilans kaloryczny. Jednak z perspektywy utrzymania diety i systematyczności równie istotne są źródła kalorii oraz pory spożywania swoich posiłków. Czasem nawet wysokiej jakości niskokaloryczne przekąski, spożywane w niewłaściwej ilości i w niewłaściwym czasie, mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i dietę. Eksperci zalecają przestrzeganie określonych zasad. Jeżeli od rana pracujemy w biurze, możemy zacząć dzień od dobrego śniadania, które będzie źródłem energii na kilka godzin. Przy 8-godzinnym trybie pracy (np. 8-16 lub 9-17) jeden posiłek możemy zjeść ok. godziny 11-12, natomiast drugi pomiędzy 14, a 15. Oczywiście dużo zależy od objętości posiłków – jeden z nich powinien być tylko małą przekąską, natomiast drugi (w dowolnej kolejności) większym lunchem do biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here