Ćwiczenia

We są jednym z największych mięśni w ciele człowieka. Nic więc dziwnego, że większość planów treningowych obejmuje ćwiczenia na tę partię mięśni. Ćwiczenia nóg pozwalają nie tylko wzmocnić dolne partie ciała, ale też wysmuklają i wyszczuplają nogi, pozbywając się cellulitu i wiotkiej skóry. Takie ćwiczenia możemy bez problemu wykonać w domu, jak i na siłowni. Dlaczego warto ćwiczyć uda? Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na uda? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-na-uda-wymodeluj-sylwetke-pozbadz-sie-cellulitu/ 

Ćwiczenia na uda – dlaczego warto je wykonywać? 

Kiedy mięśnie nóg pozwalają zachować równowagę ciała, co nie jest możliwe, kiedy skupimy się wyłącznie na górnej części ciała. Moc generowana w dolnej połowy ciała i jest niezbędna dla każdego rodzaju sportu. Dobrze rozwinięta dolna część ciała pozwoli wywrzeć maksymalną siłę w minimalnym czasie, co sprawia, że jesteśmy silniejsi i szybsi. 

Wykonywanie ćwiczeń ud, takich jak rzuty czy przysiady, promuje stabilność w kolanie. Ruchy oparte na sile, tak jak przysiady czy deadlifts, pomagają wzmocnić biodra, które z kolei są typowym miejscem kontuzji sportowców. Praca większych mięśni ud podczas ćwiczeń takich jak przysiady czy deadlifts, będzie wymagała aktywowania pracy serca oraz płuc i zwiększenia poziomu metabolizmu w porównaniu do wykonywania treningu w mniejszych grupach mięśniowych. 

Najlepsze ćwiczenia na uda 

Trenują cuda powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby aktywować wszystkie mięśnie tych partii ciała. Dzięki temu uda nam się wzmocnić oraz wymodelować je perfekcyjnie. Żeby wykonać efektywny trening w domu, możemy wykonywać ćwiczenia bez sprzętu zaopatrzyć się w elastyczne gumy. 

Przykładowy ćwiczeniem jest to leżące na prawym boku. Głowa, biodra oraz stopy muszą być ułożony w jednej długiej płaszczyźnie. Następnie podpieramy się dłońmi na podłodze przed sobą, żeby ustabilizować ciało. Zginamy lewą nogę nad prawą, żeby lewa stopa opierała się na podłodze. Angażujemy swój rdzeń i pośladki. Trzymając dolną nogę prosto, podnosimy dolną nogę lekko do góry, a następnie opuszczały w dół. Po zakończeniu ćwiczenie powtarzamy na drugiej nodze. 

Zobacz też: http://www.workshopofnature.pl/trening-na-zbudowanie-rzezby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here