Dodatki do stylizacji

Każdy człowiek powinien ubrać się odpowiedno, w zależności od okazji i okoliczności. Umiejętność taka niewątpliwie bardzo się przydaje. Co prawda istnieje powiedzenie, że to nie szata zdobi człowieka. Wiadomo oczywiście, że ubiór jednak nie jest najważniejszy, ale znana jest także zasada, która głosi, iż tak jak nas widzą tak nas piszą. Dobre wrażenie można zrobić an kimś już w ciągu pierwszych sekund od poznania. Często to właśnie pierwsza opinie generuje dalsze postrzeganie osoby przez oceniającą ją jednostkę.
Wywołanie dobrego pierwszego wrażenia wydaje się istotne chociażby podczas rozmowy rekrutacyjnej o pracę. Podczas pierwszych sekund osoba, która przyjmuje do pracy może wyrobić sobie opinię o przyszłym pracowniku. Jeśli pojawi się on w wygniecionym, przybrudzonym ubraniu można przypuszczać, że będzie zaniedbywał też swoje obowiązki i nie przykładał się do nich należycie. Poszanowanie dla swojego ciała często bowiem przekłada się na poszanowanie swojego stosunku do przełożonych i innych ludzi, na przykład współpracowników. Strój na rozmowę powinien być dobrany w zależności od stanowiska, o jakie ktoś się ubiega. Nie należy jednak przesadzać z dodatkami, takimi jak kolczyki czy kolor paznokcie chyba, że ktoś stara się o stanowisko kreatywne.
Ubiór i dodatki powinny być dopasowane podczas innych okazji, nie wtedy, gdy ubiegamy się o pracę. Szczególnie przyłożyć powinny się chociażby osoby wybierające się na pierwszą randkę. To wówczas kobiety stają przed dylematem, w co się ubrać. Zastanawiają się , czy wybrać spodnie, spódnicę, a może sukienkę. Jeśli zdecydują się na sukienkę kolejne wątpliwości mogą dotyczyć dodatków, takich jak buty. Niejedna pani zadaje sobie pytanie jakie buty do czarnej sukienki wybrać bądź na jaką fryzurę postawić. Kolor sukienki to wybór trudny, a czarna sukienka może być zbyt poważna na pierwszą randkę. Całość takiej stylizacji można jednak przełamać kolorowymi butami bądź jasnym żakietem. Najlepiej, gdy na stopach pojawią się szpilki, ale nie jest to warunek konieczny. Uroku każdej stylizacji doda gustowna bransoletka bądź naszyjnik. Nie od dziś wiadomo też, że na mężczyzn działa przyciągająco zapach, ale z nim też nie można przesadzić.
Każdy musi pamiętać, ze pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ale później należy robić wszystko, aby pozostać zapamiętanym w pozytywnym świetle. Jeśli ktoś chce być uznawany za ikonę stylu powinien umieć ubrać się w zależności od okoliczności. Jeśli ktoś jest sekretarka prezesa i na co dzień ubiera się w klasyczne garsonki może zrezygnować z nich z powodzeniem podczas sportowego spotkania integracyjnego pracowników. Podobnie informatyk pracujący przy biurku powinien wiedzieć, że oficjalna prezentacja wymaga od niego eleganckiego wyglądu. Wśród dodatków, o których nie powinni zapominać panowie figurują: zegarki, muszki czy też krawaty. Dobranie ich do stroju często stanowi nie lada wyzwanie i warto czasem zasięgnąć porady zaprzyjaźnionej osoby bądź uprzejmej pani sprzedawczyni ze sklepu z odzieżą męską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here