Jak dobrze dopasować fotel dla dziecka?

0
895

Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowe wydarzenie w jego życiu. Od tej pory dziecko znaczną część dnia będzie spędzać w pozycji siedzącej. Dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego krzesła. Fotele dziecięce muszą być ergonomiczne, aby zapewnić odpowiednią postawę i wyrobić prawidłowe nawyki. Jak dobrze dopasować fotel dla dziecka?

Jak dobrze dopasować fotel dla dziecka?

Każdy rodzic, którego dziecko zaczyna naukę w szkole, powinien zadbać nie tylko o szkolną wyprawkę, ale również i domową. Dziecko w wieku szkolnym spędza kilka godzin w pozycji siedzącej. Niestety nie jest ona naturalna, a przyjęcie złej postawy może prowadzić do wad postawy. Dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiedni fotel dla dziecka do domu. Tym bardziej że poza odrabianiem lekcji i nauką, dziecko spędza czas przy biurku w formie rozrywki. Dobre fotele dziecięce muszą zapewnić prawidłową postawę przy biurku, czyli:

  • podparte i wyprostowane plecy,
  • stopy dotykają podłoża – jeżeli dziecko nie dosięga do podłogi, konieczny jest podnóżek,
  • odpowiednio podparte ręce – powinny być ugięte pod kątem 90 stopni,
  • odległość oczy od monitora wynosi od 50 do 70 centymetrów.

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel dla dziecka?

Zastanawiasz się jakie krzesło dla dziecka będzie najlepszym wyborem? W sklepach znajdziesz wiele modeli, które kuszą niebanalnym designem. Niestety wiele z nich się nie nadaje. Dobre fotele dziecięce mają przede wszystkim:

1. Możliwość regulacji

Krzesło musi być dostosowane do indywidualnych parametrów. Dlatego najlepiej sprawdzą się modele, które mają możliwość regulacji siedziska. Ta opcja przyda się nie tylko po zakupie, ale również później, gdy dziecko urośnie. Wysokość należy ustawić w taki sposób, aby maluch opierał stopy o podłogę.

2. Odpowiednie wymiary

Pamiętaj, że dla dziecka kupuje się fotel dziecięcy, a nie uniwersalny dla dorosłych!

3. Podłokietniki

Właściwe fotele dziecięce powinny posiadać podłokietniki. Ich zadaniem jest zmniejszenie napięcia rąk. Ponadto, zapewniają wygodne oparcie łokci w trakcie nauki lub rozrywki. Dobrze, aby podłokietniki były regulowane.

4. Wyprofilowane oparcie

Odpowiednio wyprofilowane oparcie zapewni maksymalny komfort.

Czym charakteryzuje się fotel ergonomiczny?

Ergonomiczne fotele dziecięce charakteryzują się przede wszystkim anatomicznie wyprofilowanym oparciem i siedziskiem, które wspierają właściwą postawę. To niezwykle ważne, zwłaszcza że dzieci spędzają wiele godzin przy biurku, ucząc się, a także w celach rozrywkowych. Ponadto, ergonomiczne krzesła umożliwiają dopasowanie figury do sylwetki, dzięki możliwości regulacji wysokości oparcia czy głębokości siedziska. Oprócz tego modele posiadają regulowane zagłówki i podłokietniki, a także regulację pochylenia siedziska. Te wszystkie parametry pozwalają na perfekcyjne dopasowanie fotela do dziecięcych potrzeb, zapewniając pewne i solidne podparcie dla ciała. Tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia wady postawy, a także problemów z kręgosłupem, które mogą pojawić się w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here