Kuchnia

Ostatnio żona stwierdziła, że robimy generalny remont kuchni. Wszystkie półki, regały, szafki, wyrzucamy na śmietnik. Dała mi katalog nowych mebli kuchennych i wydzieliła zadanie, które bardzo mi się spodobało. Miałem wybrać odpowiednie meble do naszej nowej kuchni.
Najpierw skupiłem się na internecie. Obejrzałem tysiące stron z takimi produktami. Meble do naszej kuchni powinny być utrzymane w konkretnym wyciszonym i sentymentalnym stylu. Urządzając kuchnię muszę zadbać o to, żeby była niepowtarzalna, oryginalna i żeby wnętrze było z charakterem i oczywiście wymiarowo wszystko pasowało do naszej kuchni.
To przecież miejsce, w którym zawsze spotykamy się z samego rana przed pójściem do pracy. Jemy razem śniadanie i opowiadamy sobie różne głupie rzeczy. Wieczorem przy kolacji, też opowiadamy różne dziwne historie o mijającym dniu, o tym co się wydarzyło w ciągu dnia, ile spraw załatwiliśmy, ile spraw nie dało się ogarnąć, ile pieniędzy zarobiliśmy, jakie sprawy nas nurtują, jaki blat do kuchni kupić, jaki kolor i gabaryty wybrać do naszej kuchni.
Dlatego wnętrze naszej kuchni powinno być wspaniałe, fajne i miłe, takie gdzie będziemy z chęcią przebywać i z rana i wieczorem, ogólnie w ciągu całego dnia.
Podobno w dzisiejszych czasach płyty meblowe są bardzo różne, są zarówno gładkie, jak i metaliczne, prążkowane, drewnopodobne czy dekory drzew iglastych. Są bardzo atrakcyjne fronty mebli oraz drzwi do szaf, zestawy w niebanalnych kompozycjach z różnymi wypełnieniami.
Do wyboru do koloru.
Mamy odłożone na ten cel dwieście tysięcy złotych i myślę, że za taką kwotę zamówimy fajną kuchnię.
Wysłałem swoje dane i konkretne wymiary kuchni do dziesięciu firm zajmujących się produkcją i montażem mebli. Już parę firm się odezwało i czekamy razem z żona z niecierpliwością na doradców, którzy mają przyjść, wymierzyć, porozmawiać o wszystkich niuansach i oczywiście wycenić całą usługę.
Jedyna sporna kwestia jest blat do kuchni. Ja chcę żeby był to masywny z ciemnymi kolorami, a żona preferuje inny styl blatu. Jasne kolory i wyraziste wzory na drewnie. Musimy dojść do porozumienia zanim ostatecznie zamówiłam ten produkt, aby potem nie było żadnych zgrzytów, waśni i niezgody.
Znając życie i tak będzie po myśli żony. Zawsze tak jest.
Cóż zrobić? Wystarczy tylko się zgodzić. Tak było gdy zamawialiśmy szafę z lustrem, tak było gdy kupiliśmy pięć dywanów w sieciówce, tak było gdy zakupiliśmy wielki sześć dziesięciocalowy telewizor znanej marki, tak było gdy wybieraliśmy rozkład naszego przyszłego mieszkania w bloku, tak było gdy kupowaliśmy rowery górskie dla naszej rodziny.
Teraz jednak skupiamy się na meblach kuchennych, blatach, kolorze wnętrza i różnych potrzebnych szafkach. Oczywiście kupimy też nową lodówkę, mikrofalę i zmywarkę. Wszystko uznanych, renomowanych firm za około sześćdziesiąt tysięcy złotych. Żona dostała premie w pracy i możemy sobie na to pozwolić. Właśnie z tych pieniędzy zrobimy tę wymarzoną kuchnię.
Będzie na pewno piękna, wspaniała, przejrzysta i praktyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here