Mleko modyfikowane - jakie wybrać?

Nie jest tajemnicą, iż najlepszym pokarmem dla noworodka jest mleko matki. Dostarcza ono wszystkich niezbędnych dla niego składników odżywczych, a także ma ogromny wpływ na układ odpornościowy dziecka.
Karmienie piersią zapewnia dziecku również poczucie bliskości, której od pierwszych dni tak bardzo potrzebuje.
Nie zawsze jednak jest tak, że kobieta może karmić naturalnie. Nie może lub po prostu nie chce, a dziecko jeść musi.
Z pomocą przychodzą producenci mlek modyfikowanych, które dostarczają dziecku niezbędne do rozwoju składniki.
Na początku, stając przed półką pełną mieszanek dla dzieci, można się naprawdę pogubić. Każda młoda mama staje przed dylematem, jakie mleko modyfikowane wybrać, aby było najlepsze dla jej maleństwa. Dobór mleka zawsze warto skonsultować z pediatrą, który doradzi odpowiednią opcję. A jest ich wiele.
Na początku wiele zależy od budżetu rodziców. Podobnie jak inne produkty w sklepie, mleka modyfikowane dostaniemy w różnych opcjach cenowych.
Bebilon czy Enfamil, to zdecydowanie mleka z górnej półki cenowej, jednak cieszące się zaufaniem zarówno lekarzy, jak i rodziców. Bogata oferta produktów sprawia, że każde niemowlę może być nimi karmione. A zatem są mleka przeciwko ulewaniu, na kolki czy mieszanki antyalergiczne.
Co jednak, jeśli nie stać nas na drogie mleko, a dziecko nie odczuwa żadnych dolegliwości, zmuszających nas do szukania bardziej wyspecjalizowanych mieszanek?
Wielu rodziców bez problemu podaje swoim dzieciom Bebiko czy Nan. One również w swojej ofercie posiadają mieszanki dla dzieci nie tolerujących zwykłego mleka, a ich cena jest zdecydowanie bardziej przystępna, niż Enfamilu czy Bebilonu.
Warto pamiętać, kiedy zastanawiamy się jakie mleko modyfikowane wybrać, aby kierować się wiekiem dziecka. Jest to bardzo istotne, aby noworodkom i dzieciom do 6. miesiąca życia podawać jedynie mieszanki oznaczone liczbą 1. Kiedy dziecko skończy pół roku możemy zacząć kupować mleko modyfikowane z numerem 2 czy 2R, czyli mleko zagęszczone.
Pierwsze mleko nie posiada wersji zagęszczonej. Nie trzeba się tym jednak przejmować. Jeżeli nasze dziecko skończyło 4. miesiąc życia i nie najada się ilością mieszanki odpowiedniej dla jego wieku, zawsze możemy sami spróbować zagęścić ją produktami ogólnodostępnymi na dziale dziecięcym. Są to więc kleiki ryżowe, kukurydziane, czy kaszki. Jest to doskonała opcja na delikatne rozpoczęcie rozszerzania diety niemowlęciu.
Nie zapominajmy również o odpowiedniej butelce, dzięki której nasze dziecko bez problemu będzie mogło wypić mleko. Warto zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe i zawsze zaczynać od butelek przeznaczonych dla noworodków, czyli 0+. Mają one malutką dziurkę w smoczku, co pozwoli uniknąć zakrztuszeń czy zachłyśnięć dziecka
Nieważne jakie mleko modyfikowane podamy naszemu dziecku zawsze należy je bacznie obserwować. Jeżeli tylko zauważymy jakiekolwiek niepokojące nas objawy, należy niezwłocznie skonsultować się z pediatrą, który w przypadku problemu zawsze może zalecić zmianę mleka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here