alkoholizm

W alkoholu znajdują się substancje, które działają na nasz organizm negatywnie. To właśnie one sprawiają, że po pewnym czasie uzależniamy się od alkoholu. Związane jest to z tym, iż przyzwyczailiśmy nasz organizm do tego, że regularnie jest mu dostarczana trucizna. Gdy odstawiamy alkohol, to po prostu czujemy się źle. Po wypiciu piwa czy wódki znowu zaczynamy czuć się lepiej. Dlatego, ponieważ nasz organizm dostał truciznę, do której już się przyzwyczaił.

Wyjście z nałogu jest trudne, ponieważ pojawiają się objawy odstawienia alkoholu. Nie są one przyjemne. Człowiek czuje się źle, trzęsą mu się ręce, wymiotuje oraz czasami odczuwa po prostu duży ból fizyczny. To wszystko sprawia, że czasami nie dajemy sobie rady i sięgamy po alkohol. Dzięki temu przez chwilę czujemy się lepiej, chociaż zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie jest to najlepsze rozwiązanie. Często też czujemy się źle z tym, że alkohol znowu wygrał. Uważamy się za słabych i nie mamy już sił na dalszą walkę z nałogiem. Właśnie dlatego nie każdemu się udaje. Trzeba mieć w sobie naprawdę wielką siłę, żeby sobie z tym poradzić. Jeśli jesteśmy bardzo uzależnieni i nie będziemy mieć profesjonalnego wsparcia, to niestety możemy sobie sami nie poradzić. Z profesjonalnym wsparciem też będzie trudno, ale mamy wtedy znacznie większe szansę na to, że wygramy z nałogiem i będziemy zdrowi.

Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe z całą pewnością nie jest niczym przyjemnym, ale każdy alkoholik musi to przetrwać, żeby pokonać uzależnienie. Nie jest to łatwy czas ani dla niego, ani dla bliskich mu osób. Bardzo często decydujemy się na pewien czas odizolować się od osób, które kochamy, ponieważ mamy świadomość tego, że możemy zachowywać się irracjonalnie. Będziemy zdenerwowani, a nasze ciało nie będzie nam posłuszne. Nie chcemy, żeby ktokolwiek to widział, chociaż w stanie upojenia alkoholowego zapewne wyglądaliśmy znacznie gorzej. Tego jednak nie jesteśmy świadomi.

Regeneracja organizmu po odstawieniu alkoholu to czasochłonny proces, w którym musimy przejść przez wszystkie etapy. Warto dowiedzieć się wcześniej jak to będzie dokładnie wyglądać, ponieważ wtedy możemy się jakoś przygotować i będzie nam łatwiej. Będziemy też mieć świadomość, że nasze reakcje są związane z odtruciem alkoholowym i wypicie alkoholu w tym momencie nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy będziemy musieli znowu przechodzić przez wszystko od początku. Z całą pewnością byśmy tego nie chcieli, ponieważ nie jest to wcale miłe uczucie i każdy były alkoholik to powie.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here