Świat łowczych w internecie

Myśliwy to profesja, która wśród części Polaków, szczególnie obrońców praw zwierząt, nie cieszy się uwielbieniem. W mediach społecznościowych często widzimy zdjęcia zabitych saren, jeleni czy dzików. Jeszcze większe negatywne emocje budzi fakt, że na takich fotografiach widoczne są dzieci, które w bliskiej lubi niedalekiej przyszłości same zaczną polować. Ale z drugiej strony myśliwy to nie kłusownik zastawiający sidła – ktoś, kto chce, aby zwierzę cierpiało. To raczej współczesny łowczy (nazwa znana z dawnych czasów, kiedy polowanie urządzano na królewskim dworze). Wiele ciekawych informacji, które zmienią postrzeganie myśliwych, znajduje się w internecie. Wystarczy wejść na portal łowiecki.

Co zawiera portal związany ze światem łowczych?

Nie brakuje tam wielu wiadomości o prawie łowieckim, i innych zagadnieniach, w tym tego, jak zostać członkiem koła łowieckiego. Dodatkowo są tam publikowane kalendarze polowań z zaznaczonymi terminami. Każdy przecież musi wiedzieć, kiedy można polować na dany rodzaj leśnej zwierzyny, a kiedy jest to absolutnie zakazane! Po otwarciu internetowej bramy, która przeniesie czytelnika na taki portal łowiecki, jego oczom ukażą się także liczne specjalistyczne artykuły. Ich tematyka jest bardzo szeroka i nie dotyczy jedynie łowiectwa. Internauta pozna m.in., czym jest kynologia, jak ważna jest ochrona środowiska. Jednymi z najbardziej znanych stron, które to wszystko zawierają, są witryny: www.lowiecki.pl oraz darzbor24.pl. Poza nimi są też inne, na których głównie znajdują się ciekawe fora, gdzie możliwa jest wymiana wszelakich informacji zarejestrowanych użytkowników. W tym przypadku warto odwiedzić społecznościową stronę: knieja.pl. Zagląda tam kilka tysięcy stałych osób, których pasją jest m.in. strzelectwo i zbieractwo. Co więcej, mogą tam wymienić się wiedzą na temat psów myśliwskich i różnych akcesoriów, a także pogadać na luźne tematy w dziale: „O czym szumią knieje”.

Gdzie zakupimy lornetę i sztucer?

Na to pytanie odpowiedź też jest prosta. Tym zajmują się typowe strony z ogłoszeniami, choć oczywiście taką kategorię znajdziemy np. na wspomnianym wyżej portalu łowieckim: lowiecki.pl czy darzbor24.pl. Istnieje jednak także typowy portal ogłoszeniowy z bardziej bogatym asortymentem. To lowiec.com.pl. Tam możemy nabyć dosłownie wszystko, co jest związane z łowieckim rzemiosłem. Przejrzystość, profesjonalizm, właściwa ekspozycja – mając takie zalety, staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny. Nic dziwnego. Każdy może bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie i bez problemu zakupić lub sprzedać wiele wysokiej jakości (choć używanych) przedmiotów, które często nie są dostępne w stacjonarnych sklepach. Wśród nich te w dziale optyka i broń, a także odzież i samochody do jazdy po lesie. Co więcej w Ogólnopolskim Myśliwskim Portalu Ogłoszeniowym odszuka się różne rasowe psy, które są szkolone do polowań. Taki portal ogłoszeniowy to świetne miejsce dla pasjonatów świata łowieckiego. Ale zapewne będą powstawać nowe strony z ogłoszeniami, stanowiąc konkurencję dla opisanej wyżej witryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here