Unikalne zainteresowania wpisane w CV

W życiu każdego z nas nadchodzi moment w którym rozpoczynamy poszukiwania pracy. I teoretycznie na rynku pracy jest wiele miejsc, które poszukują pracowników, jednak aby potencjalny pracodawca wybrał właśnie nas, to musimy go w pewien sposób zaciekawić. Warto zwrócić uwagę na fakt, że odpowiadając na ogłoszenie, rekruter widzi tylko nasz życiorys i niekiedy list motywacyjny, a wiec to co w nie wpiszemy może zadecydować o naszej dalszej karierze.
Przede wszystkim konstruując swój życiorys musimy dokładnie wiedzieć, na jakie ogłoszenie odpowiadamy. Jeśli pracowaliśmy w kilku miejscach, to nie warto umieszczać ich wszystkich, tylko wybrać te najważniejsze. Aplikując na sprzedawcę w sklepie odzieżowym, możemy śmiało zapomnieć o pracy w sklepiku z pamiątkami na plaży, a pozostawić pracę na lokalnym bazarku.
Jak już się uporamy z naszym przebiegiem kariery i edukacją to należy zastanowić się jakie zainteresowania w CV wpisać. Najczęściej ten temat traktujemy bardzo zdawkowo, wpisując tam cokolwiek, byle było. Błędnie zakładamy, że nikt tego nie czyta i nikogo to nie interesuje. Jednak skoro ten punkt się tam znajduję to musi mieć swoją wartość dla rekruterów. Warto więc się zastanowić co tam wpisać, a nie jak każdy umieścić trzy wyrazy o muzyce, podróżach i nartach. Musimy bowiem pamiętać, że należy się czymś wyróżnić z tłumu, a co więcej HR-owiec może nas dokładnie przepytać z naszych zainteresowań i byłoby dobrze jakbyśmy potrafili ciekawie o tym opowiadać.
Wiele osób pewnie powie, że niczym konkretnym się nie interesuje jednak warto przemyśleć temat dokładnie. Czytając wiele książek, na pewno mamy ulubionego autora, którego warto wyróżnić. I wtedy w zainteresowaniach nie wpisujemy standardowo: literatura, tylko np. literatura Leona Wiśniewskiego. Dobrze by było jakbyśmy dokładnie znali biografię i inne pozycję napisane przez tego autora, aby się nie okazało, że wpisujemy cokolwiek.
Warto również wziąć pod uwagę podpunkt jakim jest muzyka. Wiele osób lubi jej słuchać i robimy to na co dzień, ale dobrze by było jakoś to skonkretyzować. Hip hop, jazz, muzyka klasyczna – każdy z typów czymś się charakteryzuje, ma jakąś swoją przeszłość, wybitnych twórców których należy znać i potrafić ich wymienić.
Oczywiście może się zdarzyć, że naprawdę nie wiemy co tam wpisać i wybieramy sztampowe podróże. W takim przypadku należy, chociaż sobie przypomnieć gdzie byliśmy w ostatnich latach, co zwiedzaliśmy albo jakie mamy plany podróżnicze na przyszłość i dlaczego. Każdy lubi słuchać o zainteresowaniach innych osób, poznawać ich marzenia i cele życiowe. Interesujący pracownik jest dużo lepszy niż osoba, która niczego od życia nie chce, nie stawia sobie nowych wyzwań ani nie pogłębia swojej wiedzy. Ludzie ambitni są z reguły dużo lepszymi pracownikami, a w końcu takich jednostek szukają przyszli pracodawcy. Zakładając, że na rynku pracy jest wiele osób, które ukończyły te samem studia co my, mają taki sam staż pracy i znają te same języki obce, to chociaż nasza zainteresowania mogą być czymś, co nas wyróżni z tłumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here