Jaki kupić prezent na chrzciny?

Narodziny dziecka są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Wyprawiane chrzcin jest w Polsce bardzo popularne, głównie ze względu na wiarę, ale także tradycję i możliwość zaprezentowania i pochwalenia się potomkiem. Impreza najczęściej ma charakter rodziny, jeśli więc wśród naszych bliższych krewnych narodziło się niedawno dziecko, możemy niebawem spodziewać się zaproszenia. Warto już wcześniej przemyśleć kwestię tego jaki prezent na chrzciny kupić?
Popularnym, prostym i zawsze mile widzianym rozwiązaniem jest koperta z pieniędzmi. Wysokość kwoty najczęściej jest uzależniona od stopnia pokrewieństwa, a także naszych możliwości. Ponieważ chrzciny często wyprawiane są w lokalu, można przyjąć tu podobną zasadę jak przy weselach, czyli prezent powinien być przynajmniej wartości przysłowiowego talerzyka, uznajmy w przybliżeniu, że będzie to 70-100 zł od osoby.
Inną możliwością jest zakup czegoś pamiątkowego i wartościowego zarazem. Popularnością cieszą się srebrne łyżeczki z grawerunkiem, srebrne smoczki, wartościowe monety, itp. jest to opcja elegancka i pozostanie z obdarowanym najpewniej na całe życie.
Świetnym pomysłem może okazać się także podarowanie opłaconej sesji zdjęciowej. Wielu fotografów oferuje podobne usługi. Wręczamy rodzicom kopertę w bonem na sesję, a oni już sami umawiają się na dogodny termin, Po kilku tygodniach otrzymują niepowtarzalną pamiątkę w postaci pięknych zdjęć. Jest to doskonały wybór na wiele okazji, do zdjęć można zaangażować także rodzeństwo a nawet całą rodzinę.
Ostatnio na popularności zyskują także gotowe listy prezentowe, na których rodzice wcześniej wypisują co chcieliby dostać i udostępniają taką listę gościom. Najczęściej znajdziemy tak prezenty z różnych półek cenowych tak, aby każdy mógł wybrać coś co mu odpowiada, Gdy już dokonamy wyboru, zgłaszamy rodzicom, który prezent rezerwujemy i zostaje on wykreślony z listy.
Jeśli taka lista nie została przedstawiona gościom, zawsze można zadzwonić do rodziców i zapytać wprost jakie prezenty byłyby mile widziane,
Jako że chrzciny są jednak nieodzownie związane z wiarą chrześcijańską, popularne są także podarki ściśle powiązane z religią. I tak można wybierać wśród medalików, świętych obrazków, czy biblii dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się np. małe, srebrne płaskorzeźby o tematyce religijnej które można nabyć u jubilera.
Jeśli chcemy natomiast sprawić prezent z którego dziecko będzie mogło korzystać od razu z pomoc przychodzą doskonale wyposażone sklepy z zabawkami. Chrzciny najczęściej wyprawiane są przed ukończeniem pierwszego roku życia, pamiętajmy aby dostosować zabawkę do wieku dziecka. Jeśli maluch jeszcze nie siada, dobrym wyborem może być mata edukacyjna, dla nieco większych dzieci można wybrać zabawki interaktywne, lub po prostu książki, które zawsze są wartościowym prezentem.
Niezależnie od tego na jaki prezent się zdecydujemy, pamiętajmy że najważniejsze są intencje a nie wartość prezentów. Dla rodziców ważne jest to, że goście skorzystali z zaproszenia i pojawili się, by dzielić z nimi ten ważny dzień, a nie to co przynieśli ze sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here