Złoto prosto z ula

Jakie są zastosowania wosku pszczelego? Wyliczać można by godzinami. Wosk pszczeli jest uważany za jeden z największych i najcenniejszych darów, jaki otrzymujemy od matki natury. Wbrew pozorom wosk pszczeli jest produktem bardzo wszechstronnym. Stosuje się go w wielu dziedzinach, jak przemysł kosmetyczny, ale też produkcja świec czy kosmetyków do pielęgnacji mebli.

KOSMETYKI PROSTO Z ULA
Wosk pszczeli bardzo chętnie wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim właściwościom wygładzającym, nawilżającym oraz nabłyszczającym, dlatego często staje się składnikiem różnego rodzaju kremów, balsamów, a także pomadek ochronnych do ust. Z wosku pszczelego powstają też liczne maści wspomagające leczenie chorób skórnych, czy to alergicznych, czy też o innym podłożu. Po kosmetyki zawierające w składzie wspomniany składnik warto sięgać zwłaszcza jesienią oraz zimą, gdy nasza spierzchnięta skóra szczególnie potrzebuje natłuszczenia.

ŚWIATŁO O ZAPACHU MIODU
Wielu miłośników delikatnego, miodowego aromatu decyduje się na zakup świec wyprodukowanych nie z syntetycznego, tańszego wosku, a z tego naturalnego, pozyskanego prosto od pszczół. Choć, jak już wspomniano, jest on nieco droższy, entuzjaści tego typu świec uważają, że są one warte każdej wydanej na nie złotówki. Ponadto podkreślają, iż zalety tych produktów mogliby wyliczać godzinami. Do najważniejszych (i najczęściej wymienianych) z nich należy przede wszystkim aromat, a także barwa światła. Jak tłumaczą miłośnicy produkowanych z wosku pszczelego świec, ich aromatu nie da się porównać z niczym innym. Rzeczywiście, tańsze, sklepowe świeczki niektórych mogą wręcz odstraszać intensywnym, ostrym zapachem. Po zapaleniu naturalnej świecy nasze receptory węchu momentalnie otulone zostają delikatną, naturalną wonią złocistego miodu. Ponadto światło takich świec jest podobno delikatniejsze niż tych wykonanych z syntetycznego wosku. Daje delikatne, złociste światło, wytwarzając tym samym w pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę.

MEBLE Z PSZCZELIM POŁYSKIEM
Wosk pszczeli często jest też używany do produkcji kosmetyków służących do pielęgnacji mebli. Wielu czytelników uniosło pewnie z niedowierzaniem brwi. Powód jest jednak bardzo prosty i taki sam, jak w przypadku kosmetyków zawierających w składzie wosk pszczeli – a więc jego wygładzające, a przede wszystkim nabłyszczające właściwości. W związku z tym często używa się go do produkcji, przykładowo, kosmetyków do pielęgnacji mebli, czy też specjalnych past stosowanych do nabłyszczania i ochrony podłogi. Dodatkową zaletą jest w tym przypadku delikatny, miodowy zapach, który po zastosowaniu takiej pasty podłogowej unosi się w całym domu. Nie wspominając oczywiście o blasku, jaki bić będzie od naszych mebli i podłóg.

Wosk pszczeli jest skarbem otrzymywanym przez nas prosto z natury – nic więc dziwnego, że jest tak ceny. Będąc w tym temacie należy też wspomnieć o produkujących go pszczołach, których na naszej planecie jest niestety coraz mniej. Dbajmy o nie. Jeśli zaś sami nie posiadamy pasieki i nie możemy się o nie zatroszczyć osobiście, pomyślmy nad dokonaniem wpłaty na specjalną zbiórkę pieniędzy, których w naszym kraju organizuje się na ten cel wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here