Jakim piłkarzem jesteś?

Uwielbiasz grać w piłkę nożną i całkiem nieźle ci to wychodzi? A zastanawiałeś się kiedyś, do jakiego zawodnika podobny jest twój styl gry i życia? Biorąc pod uwagę pewne cechy osobowości, atuty na boisku oraz potrzeby w życiu prywatnym łatwo sprawdzić jakim piłkarzem jesteś.
Jeśli masz ogromną pewność siebie, potrafisz ciężko pracować na treningach, zdrowo się odżywiasz, a także jesteś gotowy na różne wyrzeczenia żeby tylko utrzymać jak najlepszą formę, to najbliżej Ci do typu piłkarza jakim jest Cristiano Ronaldo. Poza tym w grze opierasz się na szybkości, często ze skrzydła schodzisz do środka aby oddać strzał z dystansu i jesteś prawdziwym goleaderem. Nie jest ci obca również umiejętność dryblingu i potrafisz popisać się świetną kiwką. Uwielbiasz uderzać piłkę ze stałych fragmentów gry. Praktycznie nie mylisz się z rzutów karnych, a atomowe uderzenia z rzutów wolnych prawie dziurawią siatkę. Te wszystkie cechy sprawiają, że jesteś podobny do portugalczyka.
A może jesteś drobną osobą, która jednak dostała dar od Boga w postaci bajecznej techniki, a mijanie zawodników jak tyczki nie jest dla ciebie żadnym problemem. Znaczy to, że twój styl jest podobny do Lionela Messiego. Również wykonywanie stałych fragmentów gry nie jest ci obce. Potrafisz znakomicie podkręcić piłkę i sprawić by przeleciała ona nad murem, a następnie wylądowała w okienku bramki. Znakomite dogrania do partnerów są również twoją mocną stroną. Jednak to samotne rajdy, w których mijasz kilku rywali i pakujesz piłkę do siatki są twoim znakiem rozpoznawczym. Poza boiskiem jesteś raczej cichą, skrytą osobą i nie szukasz atencji. Te wszystkie zalety i cechy osobowości sprawiają, że jesteś jak Leo Messi.
Wolisz operować w środku pola, a satysfakcję przynosi ci częste bycie przy piłce i obsługiwanie partnerów świetnymi dograniami? Jesteś człowiekiem cichym, skromnym, będącym pełnym szacunku dla innych? Są to atuty, które sprawiają, że jesteś podobny do Andresa Iniesty. Jeśli ponad indywidualne rekordy i zbieranie laurów tylko dla siebie, liczy się dla ciebie dobro drużyny, to bardzo blisko ci do hiszpańskiego rozgrywającego.
Jeśli natomiast najbardziej lubisz dalekie przerzuty, mierzone co do centymetra na stopę kolegi z drużyny. A dośrodkowania ze stałych fragmentów gry są twoim znakiem firmowym, to znak, że jesteś podobny do Toniego Kroosa. Poza tym potrafisz świetnie uderzyć z dystansu, jednocześnie bardzo mocno i precyzyjnie.
Może największą radość jednak sprawia ci przerywanie ataków rywali, a walka na ziemi czy w powietrzu nie jest dla ciebie niczym obcym. Bardzo dobrze grasz głową i potrafisz świetnie ustawiać się w defensywie. Są to cechy charakterystyczne dla Giorgio Chielliniego. Spokój w grze i skuteczne zabezpieczenie dostępu do bramki są bardzo pożądaną cechą u obrońców.
Jeśli masz świetną kondycję i potrafisz biegać od jednej bramki do drugiej, a przy linii bocznej czujesz się swobodnie. Potrafisz doskonale dośrodkowywać piłkę z bocznego sektora boiska, to styl twojej gry podobny jest do Antonio Valencii z Manchesteru United. Ciężko harujesz zarówno w ofensywie jak i defensywie, a oprócz wydolności dysponujesz świetnym przyspieszeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here