anestezjolog

Ludzie, którzy uważają, że praca anestezjologa jest prostym zajęciem są w dużym błędzie. Taki zawód wymaga od osoby, która go podejmuje ogromnego zaangażowania. Co więcej jest to praca w pełnym skupieniu, ponieważ jako anestezjolog odpowiadasz za ludzkie życie. Chcesz dowiedzieć się na czym polega praca anestezjologa? Co należy do jego obowiązków zawodowych? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-anestezjologa-na-czym-polega-wymagania-i-obowiazki/ 

Kim tak właściwie jest anestezjolog i na czym polega jego praca?

Przed podjęciem się pracy w takim zawodzie powinniśmy na samym początku zdefiniować tę profesję oraz nakreślić jej specyfikacje i obowiązki pracownicze. Najprościej mówiąc anestezjolog jest lekarzem, który specjalizuje się w intensywnej terapii. 

Jego obowiązkami są między innymi: 

  • podawanie znieczulenia pacjentom, którzy wymagają operacji,
  • podejmowanie czynności mających na celu leczenie pacjentów znajdujących się na oddziale intensywnej terapii,
  • odpowiadanie za leczenie bólu porodowego, urazowego i nowotworowego.

Przeprowadzenie wywiadu

Jednym z najważniejszych zadań anestezjologa jest przygotowanie pacjenta do zabiegu lub operacji. Pierwszy kontakt z lekarzem anestezjologiem odbywa się tuż przed planowaną operacją lub zabiegiem. Jego zadaniem jest przeprowadzenie wyjątkowo szczegółowej rozmowy z pacjentem, czyli inaczej mówiąc wywiadu, w którego trakcie gromadzi on informacje na temat:

  • chorób, które pacjent przeszedł w przeszłości,
  • schorzeń długotrwałych i przewlekłych,
  • dotychczasowego leczenia pacjenta,
  • przebytych zabiegach lub operacjach, 
  • uczuleniach,
  • przyjmowanych lekach.

Co po szczegółowym wywiadzie?

Po długotrwałym i wyczerpującym wywiadzie z pacjentem anestezjolog przedstawia proponowany, optymalny rodzaj znieczulenia, który zostanie podany przed zabiegiem lub operacją, także zabiera się za przygotowania do zabiegu dzieląc go na poszczególne etapy postępowania

Anestezjolog jako lekarz nie tylko jest jedynie odpowiedzialny za dobór odpowiedniego rodzaju znieczulenia. Odpowiada on również za zaaplikowanie go.

Monitorowanie stanu pacjenta, również jest ważnym obowiązkiem, który należy do lekarza anestezjologa. W razie potrzeby zajmuje się on tym, aby w razie potrzeby podjąć interwencje, żeby następnie mógł udzielając pomocy, gdy wystąpi sytuacja która mogłaby narazić pacjenta na nagłe zagrożenie jego życia uratować go od śmierci. 

Zaraz po ukończonym zabiegu anestezjolog zajmuje się opieką nad  pacjentem, która ma pomóc mu dojść do siebie. Wówczas jego priorytetowym zadaniem jest walka z pooperacyjnym bólem.

Zobacz też: http://www.workshopofnature.pl/anestezjolog-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here