Zakup samochodu do kwoty 15 tysięcy

Kiedy w końcu uda nam się zdać egzamin na prawo jazdy, rozpoczynamy poszukiwania pierwszego samochodu. Najczęściej decydujemy się na tanie, kilkunastoletnie egzemplarze bowiem potrzebujemy auta, którego nie będzie nam szkoda w momencie stłuczki czy otarć parkingowych. Również z racji małej ilości elektroniki, naprawa starszych modeli jest prostsza i tańsza. Czasami nawet sami potrafimy dokonać drobnych naprawach, korzystając tylko z instrukcji zamieszczonych w internecie.
Jednak nadchodzi moment, w którym czujemy się pewnie za kierownicą, a przy okazji chcemy pozwolić sobie na większy komfort jazdy i zaczynamy się zastanawiać, jakie auto do 15 tys wybrać aby było komfortowe i rzadko się psuło? Najczęściej szukamy pojazdu z klimatyzacją, elektrycznymi szybami i zamkiem, a także wspomaganiem kierownicy i niskim przebiegiem. Należy jednak pamiętać, że handlarze bardzo często przekręcają liczniki w samochodach i tak naprawdę zamiast okazji, możemy zakupić samochód, który powinien trafić na złom.
Warto więc rozejrzeć się za samochodem, który nie będzie najtańszy wśród lokalnych ogłoszeń. Mając do wydania kwotę 15 tysięcy możemy śmiało poszukać samochodu w grupie volkswagena. Są to pojazdy bardzo wytrzymałe, komfortowe, a z racji, że jeździ ich bardzo dużo po naszych drogach, to części są łatwo dostępne. W tym przedziale cenowym śmiało możemy szukać modelu samochodu V generacji. Należy jednak pamiętać, że po zakupie będziemy musieli wymienić płyny eksploatacyjne, rozrząd, a niekiedy w czasie przeglądu u mechanika pojawią się inne drobne wady. Również opłaty za obowiązkowe ubezpieczenie OC są wysokie, szczególnie dla młodych kierowców. Warto zsumować wszystkie koszty i mieć pewność, że mamy odpowiednią sumę pieniędzy.
Jeśli szukamy mniejszego samochodu, możemy rozejrzeć się również za volkswagenem new beetlem, foxem lub starszym modelem jakim jest lupo. Są to samochody miejskie, małe, jednak posiadające bagażnik i wystarczającą ilość miejsca dla nawet czterech osób. Jeśli mieszkamy w dużym mieście gdzie ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe, a na ulicach panuje ogromny ruch i chaos, to mały samochód będzie najlepszym rozwiązaniem.
Oczywiście rynek motoryzacyjny ma do zaoferowania wiele samochodów w niższym progu cenowym, jednak to zależy od modelu jakiego szukamy i naszych wymagań. Idealnym samochodem dla kobiety będzie również Nissan Micra, Toyota Yaris czy Kia Picanto. Jednak jeśli posiadamy dużą rodzinę lub planujemy przewozić wiele rzeczy bądź większych gabarytów, to lepiej wybrać samochód typu Passat Combi czy nawet Nissana Primastara.
Kupując samochód zawsze najlepiej wybrać się na oględziny z osobą, która zna się na samochodach i posiada doświadczenie w ich ocenie. Dzięki temu unikniemy pomyłki, która może kosztować nas wiele problemów. Miernik grubości lakieru i wprawione oko mogą być niezbędne podczas negocjowania cen z handlarzami. Warto również pamiętać, że w prawie funkcjonuje pojęcie rękojmi, a tym samym mamy prawo odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here