skrzypce

Zastanawiając się nad zakupem skrzypiec często stajemy przed wyborem, czy warto kupić gotowy instrument sygnowany znaną marką, czy może lepiej zlecić wykonanie skrzypiec lutnikowi?

Budowa skrzypiec od podstaw nie jest jedyną sytuacją, w której udamy się do lutnika. Wydawane seryjnie instrumenty nie są oczywiście najgorszym wyjściem. Przed ich zakupem należy jednak dokładnie sprawdzić jakich skrzypiec potrzebujemy oraz, które z tych oferowanych na rynku będą spełniały nasze wymagania. Z tym problemem warto udać się do profesjonalisty, który podpowie nam na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę.

W Polsce oraz całej Europie są tacy artyści, którzy swoją pasję do skrzypiec przekładają na codzienną pracę. Jednym z nich jest Magister Jacek Rajba, który swoją miłość do skrzypiec i lutnictwa zawdzięcza rodzinnej tradycji. Od lat zajmuje się tą profesją i odnosi wiele sukcesów, dzięki wielopokoleniowej znajomości tego fachu i nieprzerwanej praktyce. Lutnictwo skrzypcowe jest dla niego nie tylko pracą lecz przede wszystkim ogromną pasją. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie, w pełni angażując się w wykonywaną pracę.

Lutnik Jacek Rajba w Bielsku-Białej świadczy usługi z zakresu napraw, konserwacji, budowy oraz doradztwa w wyborze odpowiedniego instrumentu. Warto w tym miejscu podkreślić, że wybierając odpowiedniego lutnika, nie warto ograniczać się do tych, którzy mają swoje zakłady najbliżej nas.

Instrument, którego potrzebujemy powinien zostać wykonany, konserwowany i w razie takiej potrzeby naprawiany przez profesjonalistów. Tylko wtedy możemy być pewni tego, że wygrywane przez nas dźwięki są czyste, wyraźne i odpowiednio wybrzmiewają. Nie dotyczy to jedynie doświadczonych muzyków lecz także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na skrzypcach. Nic tak bardzo nie zniechęca do grania, jak nieodpowiedni lub uszkodzony instrument. Ponadto instrument wykonany na zamówienie doskonale leży w rękach użytkownika, przez co zapewnia odpowiednią wygodę i komfort.

Jeśli więc jesteś skrzypkiem zawodowym, amatorskim, hobbystą, zaawansowanym czy też początkującym – podejdź poważnie do doboru skrzypiec i odpowiedniego dbania o swój niesamowity, ale przede wszystkim wymagający instrument. Na stronie https://pracownielutnicze.pl/renowacje/ znajdziecie fotorelację z procesu powstawania skrzypiec. Poznanie ich wnętrza na pewno będzie dla miłośników smyczka nie tylko ciekawe, ale i przydatne. Możemy także znaleźć tam dotychczasowe realizacje mgr Jacka Rajby, posiadane referencje oraz inne potrzebne informacje.

Przeczytaj też: http://lazyhours.pl/lutnictwo-skrzypcowe-i-budowa-skrzypiec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here