latte macchiato

Gęsta mleczna pianka, subtelny aromat kawy, bogactwo smaku… Tym powinno charakteryzować się idealne latte macchiato jak z włoskiej kawiarni. Wbrew pozorom taki efekt możemy uzyskać w bardzo krótkim czasie – dzięki ekspresowi na kapsułki. Jak przygotować taką kawę, aby była rozkoszą dla podniebienia?

Latte macchiato, czyli kawa zwieńczona mleczną pianką

Czym dokładnie jest latte macchiato? To bardzo smaczna mleczna kawa, która pochodzi z Włoch. Przygotowuje się ją w ten sposób, że do gorącego i dobrze spienionego mleka wlewa się po espresso. Dzięki temu kawa osiada w środkowej części napoju i powstają 3 efektowne warstwy.

Kawa latte macchiato prezentuje się znakomicie i tak też smakuje. Początkujące osoby mogą na początku mieć trudności z przygotowaniem idealnej kawy w domowych warunkach, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspresu do kawy, który praktycznie wszystko zrobi za nas.

Kawa z kapsułki – szybko i profesjonalnie

Aby cieszyć się niepowtarzalnym smakiem latte macchiato, nie musimy chodzić do kawiarni. Wystarczy tylko ekspres na kapsułki, który jest gwarancją udanej kawy. Za jego pomocą przygotujemy napój w niezwykle krótkim czasie – to doskonałe rozwiązanie dla osób żyjących w pośpiechu czy przyjmujący gości, którzy cenią znakomicie przygotowaną kawę.

W przypadku ekspresów kapsułkowych, takich jak od NESCAFÉ® Dolce Gusto®, kawę możemy przygotować w zaledwie 30 sekund. Co równie ważne, proporcje kawy w stosunku do mleka będą zawsze idealne. Wystarczą tylko dwie małe kapsułki – pierwsza zawiera espresso, a druga mleko. Jak zrobić kawę w krótkim czasie? Wystarczy tylko włożyć kapsułkę do ekspresu i ustawić dźwignię w odpowiedniej pozycji. Tylko tyle! Wszystko zrobi za nas ekspres, a my po chwili będziemy mogli delektować się idealną kawą.

Pyszne dodatki do latte macchiato

Dobrze przygotowana kawa latte macchiato nie wymaga specjalnych dodatków, jednak dla urozmaicenia napoju warto użyć posypek dekoracyjnych. Wówczas kawa stanie się nie tylko prawdziwą przyjemnością dla podniebienia, lecz także dla oczu.

Latte macchiato doskonale komponuje się z mielonym cynamonem czy kakao. Dzięki nim można uzyskać ciekawe wzory na mlecznej piance. Kawa z mlekiem równie znakomicie smakuje z posiekanymi płatkami migdałów lub płatkami czekolady. Miłośnicy słodkich smaków mogą również dodać na wierzch bitą śmietanę.

Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na dekorowanie kawy, warto sięgnąć po gotowe rozwiązania i użyć kapsułek od  NESCAFÉ® Dolce Gusto®, które zawierają różne aromaty, np. karmelu czy wanilii. Dzięki temu możemy od razu przygotować taką kawę, jaka będzie nam smakować najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here